plakat_2021_10VI_r 10 czerwca 2021 r. Ośrodek Badań nad Dziejami KUL i Katedra Historii Kościoła KUL zapraszają na sympozjum "Ks. Idzi Radziszewski – nasz Założyciel w 150-lecie urodzin". Transmisja on-line rozpocznie się o godz. 10.00.

plakat_2021_10VI_hr 10 czerwca 2021 roku o godz. 14.00 z okazji 30-lecia odnowienia Fundacji Potulickiej oraz 160. rocznicy urodzin Anieli hr. Potulickiej będzie miała miejsce  uroczystość wręczenia Medali 100-lecia KUL  zasłużonym, wieloletnim pracownikom Fundacji  Potulickiej oraz Medalu Signum Universitatis dla Jacka Podlewskiego, prezesa CGFP. Kolejnym punktem wydarzenia będzie sympozjum poświęcone osobie hrabiny  Potulickiej oraz  działalności Fundacji.

Ze względów ograniczeń epidemicznych całość  wydarzenia będzie transmitowana online.

plakat__europa 10 czerwca 2021 roku odbędzie się konferencja w ramach cyklu Seminariów Adenauera, zatytułowana "Jaka przyszłość Europy? Wnioski organizacji pozarządowych woj. lubelskiego" organizowana w ramach Konferencji o Przyszłości Europy. Wydarzenie w formie online rozpocznie się o godzinie 11.00. Jednym ze współorganizatorów konferencji jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL.

Celem realizowanego przedsięwzięcia będą prognozy dotyczące przyszłości Europy z perspektywy przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie województwa lubelskiego, a także ocena działań Unii Europejskiej według priorytetów zdefiniowanych w 2019 r.

Link do spotkania  (Meeting ID: 896 9198 9273).

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 17 października 2021.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.