Instytut Teologii Fundamentalnej KUL zaprasza na konferencję naukową "Oblicza Kościoła w Polsce", zorganizowaną w związku z 1050. rocznicą chrztu Polski. Konferencja odbędzie się 5 kwietnia 2016 r. Rozpocznie ją Msza św. o godz. 8.00 w kościele akademickim KUL, której przewodniczyć będzie abp prof. dr hab. Stanisław Budzik, a obrady rozpoczną się o godz. 9.00 w sali 1031 Collegium Jana Pawła II (X piętro).

W dniach 4-14 kwietnia 2016 r. Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL będzie gościł profesor Rumu Sarkar, która przeprowadzi zajęcia z zakresu Global Finance & International Financial Crimes. Studenci biorący udział w wykładach otrzymają certyfikat uczestnictwa w kursie. Zgłoszenia studentów przyjmuje mgr Marzena Pawelec w Sekretariacie Instytutu Prawa (instytut.prawa@kul.pl).

Katedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej organizuje VI Ogólnopolski Międzyuczelniany Konkurs Oratorski. Wydarzenie odbędzie się 12 kwietnia 2016 r. w Collegium Joannis Pauli II, sala C-1030, o godz. 14.00.

Zgłoszenia przyjmowane są do 4 kwietnia 2016 r. na adres e-mail: konkurs.oratorski@gmail.com.

Więcej informacji

Uniwersytet Otwarty KUL zaprasza maturzystów na bezpłatne, intensywne powtórki przedmaturalne z języka polskiego i matematyki oraz z historii sztuki i następujących języków: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i łaciny. Zajęcia odbywać się będą w pięć wiosennych sobót (począwszy od 19 marca 2016 r.), a ich zwieńczeniem w dniu 27 kwietnia 2016 r. będzie Ostatnia Deska Ratunku, czyli wielka powtórka z języka polskiego i matematyki specjalnie przygotowana dla uczestników Dnia Otwartego KUL.

Instytut Historii Sztuki KUL oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na VII edycję otwartych wykładów o sztuce Nieskończony eksperyment - sztuka i obrazy nowoczesności.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.

Konferencja „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”Zygmunt Haupt to jeden w najwybitniejszych emigracyjnych dwudziestowiecznych pisarzy polskich, laureat  Nagrody Literackiej „Kultury”, którego twórczość wciąż jest odkrywana w rodzinnym kraju. Jego postaci i dziełom poświęcona będzie międzynarodowa konferencja naukowa „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”,  której jednym z organizatorów będzie Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną KUL. Konferencja odbędzie się 22-24 września 2021, w siedzibie Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM (Collegium Maius). Obrady będą odbywać się w formie hybrydowej, chętni do udziału w konferencji w formie online są proszeni o kontakt na adres konferencjahaupt2020@gmail. com.