Instytut Historii Sztuki KUL oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na VII edycję otwartych wykładów o sztuce Nieskończony eksperyment - sztuka i obrazy nowoczesności.

Dwunasty wykład w cyklu, zatytułowany Dziewiętnastowieczni odkrywcy mikrofotografii i pierwsze jej zastosowanie w sztuce wygłosi Ewa Letkiewicz 6 kwietnia 2016 r. o godz. 17.00 MBP, Gmach Centrum Kultury, Lublin ul. Peowiaków 12.

Ambasada Irlandii oraz Katedra Filologii Celtyckiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają na wystawę Irlandzki zryw – Wielkanoc 1916 Ireland Rising: The Events of Easter 1916. Wystawa jest dostępna w dniach 5-22.04.2016 roku w godz. 9.00-19.00 w Atrium Collegium Norwidianum KUL.

Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.

ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.