W niedzielę, 10 kwietnia 2016 r. z okazji 155. rocznicy urodzin Anieli hr. Potulickiej, działaczki społecznej, inicjatorki i donatorki licznych dzieł charytatywnych, fundatorki fundacji wspierającej KUL, Rektor KUL serdecznie zaprasza do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. w kościele akademickim KUL o godz. 9.30. Mszy będzie przewodniczył i homilię wygłosi JM Ksiądz Rektor Antoni Dębiński.

W tym dniu Rektor KUL równie serdecznie zaprasza do udziału w organizowanym z okazji rocznicy urodzin hr. Potulickiej koncercie OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką, w ramach którego o godz. 18.00 w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego z Nadzwyczajnym Koncertem Kameralnym wystąpią Marcin Zdunik - wiolonczela i Paweł Wakarecy - fortepian. Wstęp wolny.

W dn. 23 kwietnia 2016 r. odbędzie się 80. Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka, pod hasłem „Wyprawa do źródła”, będzie przeżywana jako dziękczynienie polskiego środowiska akademickiego za 1050 lat Chrztu Polski.

14.03.2016 - 27.04.2016

Dzień Otwarty KUL 2016

27 kwietnia 2016 r. odbył się Dzień Otwarty KUL pod hasłem „KUL – kierunek przyszłość”. W czasie wydarzenia zaprezentowana została pełna oferta dydaktyczna naszego Uniwersytetu oraz program międzynarodowy ERASMUS +.

W czasie Dnia Otwartego KUL odbyła się Ostatnia Deska Ratunku, czyli wielka powtórka z języka polskiego i matematyki. Będzie to zwieńczeniem Uniwersyteckich Powtórek przed Maturą przygotowanych przez Uniwersytet Otwarty KUL.