Chór KUL serdecznie zaprasza Studentów, Pracowników naszego Uniwersytetu, byłych Chórzystów, Przyjaciół i Sympatyków Chóru na uroczysty koncert jubileuszowy z okazji 95-lecia Chóru Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w dniu 15 kwietnia 2016 r.

Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w Archikatedrze Lubelskiej, której przewodniczył będzie JE Abp Prof. Stanisław Wielgus. Po zakończeniu Mszy św. Chór KUL, Chór i Orkiestra Teatru Muzycznego oraz soliści wykonają pod dyrekcją prof. Grzegorza Pecki dzieło Antona Brucknera "Te Deum".

W dn. 23 kwietnia 2016 r. odbędzie się 80. Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka, pod hasłem „Wyprawa do źródła”, będzie przeżywana jako dziękczynienie polskiego środowiska akademickiego za 1050 lat Chrztu Polski.

14.03.2016 - 27.04.2016

Dzień Otwarty KUL 2016

27 kwietnia 2016 r. odbył się Dzień Otwarty KUL pod hasłem „KUL – kierunek przyszłość”. W czasie wydarzenia zaprezentowana została pełna oferta dydaktyczna naszego Uniwersytetu oraz program międzynarodowy ERASMUS +.

W czasie Dnia Otwartego KUL odbyła się Ostatnia Deska Ratunku, czyli wielka powtórka z języka polskiego i matematyki. Będzie to zwieńczeniem Uniwersyteckich Powtórek przed Maturą przygotowanych przez Uniwersytet Otwarty KUL.