Wystawa "Popiół czy diament"Instytut Historii Sztuki KUL oraz Galeria 1 im. B. Słomki zapraszają na wystawę fotografii zapomnianych miejsc „Popiół czy diament?”. Na wystawie prezentowane są zdjęcia powstałych przed laty pałaców, domów, cerkwi czy cmentarzy, o których dziś już mało kto pamięta. Ekspozycję można oglądać w Galerii 1 im. B. Słomki, na II piętrze Gmachu Głównego KUL, do 8 maja 2017 r.

Obchodzony niedawno Światowy Dzień Autyzmu skłania do refleksji na temat obecności i miejsca osób autystycznych w społeczeństwie. Przekuwając ideę w czyny, Fundacja Pro Liberis et Arte i Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL zaprosiły młodzież ze szkół średnich do udziału konkursie "Być jak autystyczny hipster" i podjęcia trudu przygotowania plakatów społecznych oraz spotów reklamowych, które mogłyby nam pomóc zrozumieć i włączyć w nasz świat pracy, zabaw i wypoczynku osoby autystyczne. Wszystko po to, aby osoby te zaczęły żyć nie obok nas, ale z nami. Akcja rozpoczęła się 10 kwietnia 2017 r., a laureatów konkursu poznamy w czerwcu b.r.

Koncert „Orędownik miłosierdzia" w 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II i 102. powstania KULDobiega końca rok 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. W rocznicę powstania uniwersytetu, 8 grudnia 2020, społeczność akademicka KUL chce przywołać postać swojego wielkiego profesora i patrona. O godz. 18.00 w Kościele Akademickim KUL z koncertem „Orędownik miłosierdzia. 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II” wystąpi Chór KUL pod dyrekcją dr. hab. Grzegorza Pecki.