Odformalizowanie postępowania sądowegoKatedra Prawa Karnego i Postępowania Karnego WZPiNoS KUL w Stalowej Woli serdecznie zaprasza do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej "W kierunku odformalizowania postępowania sądowego. Perspektywy a rzeczywistość", która odbędzie się w Sandomierzu 24 kwietnia 2017 r. (poniedziałek) o godz. 10.00 w Gmachu Instytutu Teologicznego/Kurii Diecezjalnej, ul. Mariacka 9.

polskie korzenie IzraelaMiędzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL, Pracownia Literatury Polsko-Żydowskiej KUL, Pracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL oraz Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce zapraszają na promocję książki Łukasza Sroki i Mateusza Sroki „Polskie korzenie Izraela. Wprowadzenie do tematu. Wybór źródeł”, która odbędzie się 24 kwietnia 2017 r. o godz. 17.30 w Jesziwa Chachmej w Lublinie,  ul. Lubartowska 85.

Spotkanie poprowadzi prof. Sławomir Jacek Żurek (KUL), a recenzje przestawią dr hab. Sabina Bober (KUL) i dr Agnieszka Karczewska (KUL).

Obchodzony niedawno Światowy Dzień Autyzmu skłania do refleksji na temat obecności i miejsca osób autystycznych w społeczeństwie. Przekuwając ideę w czyny, Fundacja Pro Liberis et Arte i Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL zaprosiły młodzież ze szkół średnich do udziału konkursie "Być jak autystyczny hipster" i podjęcia trudu przygotowania plakatów społecznych oraz spotów reklamowych, które mogłyby nam pomóc zrozumieć i włączyć w nasz świat pracy, zabaw i wypoczynku osoby autystyczne. Wszystko po to, aby osoby te zaczęły żyć nie obok nas, ale z nami. Akcja rozpoczęła się 10 kwietnia 2017 r., a laureatów konkursu poznamy w czerwcu b.r.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.

Konferencja „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”Zygmunt Haupt to jeden w najwybitniejszych emigracyjnych dwudziestowiecznych pisarzy polskich, laureat  Nagrody Literackiej „Kultury”, którego twórczość wciąż jest odkrywana w rodzinnym kraju. Jego postaci i dziełom poświęcona będzie międzynarodowa konferencja naukowa „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”,  której jednym z organizatorów będzie Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną KUL. Konferencja odbędzie się 22-24 września 2021, w siedzibie Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM (Collegium Maius). Obrady będą odbywać się w formie hybrydowej, chętni do udziału w konferencji w formie online są proszeni o kontakt na adres konferencjahaupt2020@gmail. com.