Instytut Pedagogiki KUL zaprasza na konferencję naukową „Wyzwania współczesnej pedagogiki resocjalizacyjnej – od teorii do praktyki”, która odbędzie się 11 kwietnia 2018 r. (środa) o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy,  sala CTW-113.

Program

Panel Kultura CyberprzestrzeńWydział Nauk Humanistycznych zaprasza na panel dyskusyjny „Kultura ↔ Cyberprzestrzeń. Przenikanie na przykładzie mediów społecznościowych Facebook i YouTube”, z udziałem pisarzy Michała Gołkowskiego i  Sławomira Nieściura oraz wydawcy Roberta Łakuty. Panel odbędzie się 11 kwietnia 2018 r. o godz. 12.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

Kognitywistyka i Wydział Filozofii KUL oraz Katedra Sinologii  KUL zapraszają na wykład w ramach Otwartego Interdyscyplinarnego Seminarium Kognitywistyka i Antropologia Porównawcza. Podczas seminarium Katarzyna Harrrold wygłosi referat "Pałeczki na widelcu. Kulturowe uczenie się. Współczesne Chiny z perspektywy cudzoziemca".  Wykład odbędzie się w środę 11 kwietnia 2018 r. o godz. 15.45 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-216.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Wystawa ilustacji Łukasza WronyGaleria 1 im. B. Słomki zaprasza na wernisaż wystawy ilustracji Łukasza Wrony, który odbędzie się 6 czerwca 2019 r. o godz.17.00 w siedzibie Galerii na II piętrze Gmachu Głównego (galeria w Auli Stefana kard. Wyszyńskiego).

Franciszkańki HofmanKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych zapraszają na wystawę „Franciszkański Hofman. Sztukę robi się jako służbę Bożą”. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca 2019 r. o godz. 18.00. Ekspozycję w Muzeum KUL będzie można zwiedzać do 30 września 2019 r.

ekslibris-_plakat Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na wystawę "Exlibris i mała forma graficzna", która prezentuje prace pana Czesława Wosia, grafika specjalizującego się w tworzeniu ekslibrisów w technice akwaforty. Wystawa przedstawia realizacje artysty z różnych okresów jego twórczości, głównie o tematyce religijnej. Obok dzieł samego autora na wystawie można obejrzeć również prace studentów KUL. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki w holu przed Czytelnią Ogólną  od 5 czerwca do 14 sierpnia 2019 r.

27.06.2019 - 28.06.2019

Święto Patronalne KUL

Święto patronalne KUL 2019W piątek, 28 czerwca 2019 r., w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, KUL będzie obchodził swoje Święto Patronalne.

Obchody Święta Patronalnego rozpoczną się o godz. 9.00 Mszą św. w Kościele Akademickim, której przewodniczyć będzie Metropolita Białostocki abp Tadeusz Wojda. O godz.11.00 w Auli kard. Wyszyńskiego będzie miała miejsce część oficjalna, podczas której m.in. wręczone zostaną Medale Jubileuszowe 100-lecia KUL oraz dyplomy ukończenia studiów licencjackich oraz magisterskich. Bezpośrednio po uroczystości w auli nastąpi odsłonięcie na dziedzińcu Gmachu Głównego tablicy upamiętniającej działalność na KUL organizacji opozycyjnych. W programie święta znalazły się również: promocja książki „Spotkania. Niezależne Pismo Młodych Katolików”, poświęcenie i otwarcie nowej pasieki, a także pierwszy w historii występ Zespołu Pieśni i Tańca KUL.

plakat-noc_juna Fundacja Rozwoju KUL oraz Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL zapraszają na Inauguracyjny Koncert Zespołu Pieśni i Tańca KUL „Noc Juna”, który odbędzie się 28 czerwca 2019 r., w Sali Teatralnej  Centrum Transferu Wiedzy (CTW-02) o godz. 14.30.  Wydarzenie organizowane jest  z okazji Święta Patronalnego KUL.

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.