Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na Mikołajkowy kiermasz książki, który odbędzie się w dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2017 r. W ofercie kiermaszu znajdować się będą książki za symboliczną złotówkę oraz cenniejsze egzemplarze. Ponadto znajdą się publikacje nowe oraz starsze, które ukazały się kilkadziesiąt lat temu, na początku XX wieku. Poza książkami polskojęzycznymi będzie możliwość nabycia publikacji napisanych w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim i francuskim. Kiermasz odbędzie się na parterze Biblioteki Uniwersyteckiej KUL przy ul. Chopina 27.

Instytut Socjologii KUL oraz Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Socjologicznego mają zaszczyt zaprosić do udziału w XII spotkaniu Ogólnopolskiego Seminarium Metodologicznego (nie tylko) dla socjologów, które odbędzie się 30 listopada 2017 r., o godz. 16.00 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-208.

29.11.2017 - 30.11.2017

Debata "Konserwatyzm a ekologia"

Zielona filozofiaWydział Filozofii zaprasza na debatę "Konserwatyzm a ekologia. Wokół książki Rogera Scrutona Zielona filozofia. Jak poważnie myśleć o naszej planecie". W dyskusji udział wezmą:

• Rafał Paweł Wierzchosławski – filozof, tłumacz książki,
  • Stanisław Jaromi OFM Conv. – ekolog, filozof, przewodniczący Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu - REFA,
  • Hubert Łaszkiewicz – historyk, specjalista w zakresie historii gospodarczej, historii idei i religii, znawca twórczości Rogera Scrutona.

Debata odbędzie się 30 listopada 2017 r. o godz. 14.00 w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW-56.