apel22 lutego 2020 r. Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński prowadził będzie rozważania podczas Apelu Jasnogórskiego. W nabożeństwie weźmie udział grupa pracowników i studentów w ramach wyjazdu zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół KUL, a wszystkich, którzy nie będą mogli przybyć w tym dniu na Jasną Górę zapraszamy do łączności w modlitwie.

prof. KukołowiczDyrektor i Pracownicy Instytutu Pedagogiki KUL oraz Przyjaciele zapraszają na spotkanie w 6. rocznicę śmierci Prof. Teresy Kukołowicz, które odbędzie się 20 lutego 2020. Msza św. za śp. Panią Profesor zostanie odprawiona 27 lutego 2020 o godz. 12.30 w Kościele Akademickim.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Spotkanie online Męczennicy za Kosciół i Polskę z Cerkwi UnickiejZa dążenie do jedności Kościoła zapłacił własnym życiem. Postać błogosławionego Jozefata Kuncewicza, męczennika jedności, oraz dzieje jego kultu przypomina książka „Unii i Polski ozdoba i chwała. Księża zmartwychwstańcy wobec kultu i kanonizacji św. Jozafata”, której autorami są ks. prof. Andrzej Gieniusz CR (Papieski Uniwersytet Urbaniana) oraz dr hab. Włodzimierz Osadczy prof. KUL. Centrum Ucrainicum KUL, jako współorganizator wydarzenia, zaprasza na spotkanie online Męczennicy za Kościół i Polskę z Cerkwi Unickiej, w ramach którego odbędzie się prezentacja książki z udziałem autorów. Wydarzenie odbędzie się 23 stycznia 2021 o godz. 16, w dzień liturgicznego wspomnienia błogosławionych męczenników unickich, na Facebooku, profile Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresowego oraz Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni