17 maja 2015 o godz. 19.00 w Kościele św. Rodziny w Lublinie odbędzie się koncert zatytułowany „W hołdzie św. Janowi Pawłowi II”.

W programie usłyszmy utwory: Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, Józefa Haydna, Antonio Vivaldiego, Józefa Zeidlera, Gabriela Fauré i Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Wykonawcy koncertu: Ewa Lalka – sopran, Andrzej Gładysz – tenor, Jolanta Skorek-Münch – organy, Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Orkiestra Trybunału Koronnego, słowo o muzyce - Stefan Münch . Całość poprowadzi Grzegorz Pecka.

Wstęp wolny.

W dniach 16-24 maja 2015 r. Uczelniany Samorząd Studentów KUL po raz kolejny zaprasza na  KULturalia, czyli Dni Kultury Studenckiej. W tym roku KULturalia są elementem wspólnej imprezy trzech samorządów studenckich: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie pod nazwą Lubelskie Dni Kultury Studenckiej „Juwenalia – Feliniada – KULturalia” 2015.
KULturaliów wypełnione będą licznymi atrakcjami i ciekawymi wydarzeniami, jak Gala Lubelskiej Żonglerskiej Konwencji, Gala Finałowa Open Stage, Dziedziniec Aktywności Studenckiej, Kabareton, Dyktando Młodych, Kino Samochodowe, Dzień Sportu i Moto Show.

Od 27 kwietnia 2015 r. w Muzeum Narodowym we Wrocławiu można obejrzeć wystawę Śląskiej rzeźby gotyckiej ze zbiorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Termin otwarcia wystawy został przedłużony - ze zbiorami będzie się można zapoznać do 19 lipca.

Aniela_hr._Potulicka

8 kwietnia minęła 154. rocznica urodzin Anieli hrabiny Potulickiej (8 IV 1861 - 17 X 1932), katolickiej działaczki społecznej i oświatowej, ofiarodawczyni Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Z tej okazji Biblioteka Uniwersytecka KUL oraz Archiwum Uniwersyteckie KUL zorganizowały wystawę pt. Bogu i Ojczyźnie - hrabina Aniela Potulicka. Wystawa upamiętnia związki hrabiny Potulickiej z Uniwersytetem oraz rolę jej dobroczynności dla społeczności akademickiej. Ponadto obrazuje wspaniałą osobowość, która również w naszych czasach jest znakomitym przykładem szlachetnej postawy, ukazującej różne możliwości hojnej służby Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

Wystawę można oglądać w dniach 8 kwietnia-15 czerwca 2015 r. w holu Czytelni Głównej Biblioteki Uniwersyteckiej KUL (ul. Chopina 27) w godzinach pracy Biblioteki.