10.05.2016 - 12.05.2016

Wykłady prof. Geralda Grace

Wydział Teologii KUL zaprasza w dniach 11-12 maja 2016 r. na wykłady profesora Geralda Grace, dyrektora Centre for Research and Development in Catholic Education z Londynu.

Program

Katedra Filologii Celtyckiej KUL we współpracy z Ambasadą Irlandii zapraszają na cykl wykładów otwartych o historii i kulturze Irlandii "Understanding Ireland". Piąty wykład w cyklu, zatytułowany Easter 1916 in history and memory wygłosi dr Fearghal McGarry  z Queen’s University Belfast. Wydarzenie odbędzie się 11 maja 2016 r. o godz. 16.00 w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW-102.

Instytut Historii Sztuki KUL oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na VII edycję otwartych wykładów o sztuce Nieskończony eksperyment - sztuka i obrazy nowoczesności.

Czternasty wykład w cyklu, zatytułowany Eksperyment w przestrzeni, przestrzeń eksperymentu wygłosi Paulina Zarębska-Denysiuk 11 maja 2016 r. o godz. 17.00 MBP, Gmach Centrum Kultury, Lublin ul. Peowiaków 12.

Wydział Filozofii zaprasza na cykl wykładów gościnnych Phenomenology of the Body, które w dniach 9-11 maja 2016 r. wygłosi Prof. Eduardo J. Echeverria (Detroit, USA).