świadkowie życia codziennegoOśrodek Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL oraz Komisja Historyczna przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce zapraszają na 46 Ogólnopolską Konferencję Historyków Zakonnych „Świadkowie życia codziennego”, która odbędzie się w Warszawie 19-20 maja 2017 r.

Niepełnosprawni w pełni aktywniAktywność zawodowa osób z niepełnosprawnością, ich funkcjonowanie na rynku pracy oraz poznanie możliwości i problemów z którymi przychodzi im się mierzyć na rynku pracy – to tematyka konferencji „Niepełnosprawni – w pełni aktywni”, która rozpocznie się 19 maja 2017 r. o godz.9.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.  Konferencję organizuje Koło Naukowe Studentów Psychologii KUL oraz Centrum Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnością KUL.

18.05.2017 - 19.05.2017

Konferencja naukowa „Texts 6”

Konferencja TEXTS 6Instytut Filologii Angielskiej KUL  zaprasza na konferencję naukową „Texts 6”, która rozpocznie się 19 maja 2017 r. o godz. 16.00 w Czytelni Biblioteki Instytutu, Kolegium Jana Pawła II, sala C-911.

17.05.2017 - 19.05.2017

VII Konferencja Bliżej Emocji

bliżej emocjiKatedra Psychologii Emocji i Motywacji KUL, LAB A&A oraz Towarzystwo Naukowe KUL zapraszają na VII Konferencję Bliżej Emocji, która odbędzie się 18-19 maja 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

Paragone. Rzeźba wobec awangardyKatedra Historii Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej Instytutu Historii Sztuki KUL,
Lubelski Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki oraz Muzeum Lubelskie w Lublinie zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Paragone. Rzeźba wobec awangardy”, która odbędzie się 18-19 maja 2017 r. w Muzeum Lubelskim.

16.05.2017 - 20.05.2017

Konferencja "Norwid wobec Rosji"

Norwid wobec Rosji

Ośrodek Badań nad Twórczością C. Norwida KUL oraz Fundacja Norwidowska zapraszają na konferencję "Norwid wobec Rosji", która odbędzie się 17-20 maja 2017 r. w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym

kurs pisania ikon

W ramach współpracy Wydziału Filozofii KUL z Technikum Specjalnym nr 1 dla Uczniów Niesłyszących i Słabo Słyszących w Lublinie w okresie od listopada 2016 do marca 2017 r. odbył się kurs pisania ikon. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele i absolwenci szkoły (15 osób). Efekty ich pracy można zobaczyć w GALERII PO 111 SCHODACH w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 2 w LublinieWernisaż z poświęceniem ikon według dawnego rytu odbędzie się 16 maja 2017 r. o godz. 13 00, a wystawa będzie czynna do końca miesiąca.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów pt. Thomas Aquinas’ Theory of Action w dniach 15-19 maja poprowadzi Professor Fulvio Di Blasi (Philosopher expert in ethics, natural law theory and Thomistic philosophy, Scientific Coordinator, Professional Mediator, and Professor of Mediation credited by the Italian Ministry of Justice).

wystawa KUL ZamośćRektor KUL oraz Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Muzeum Zamojskim w Zamościu od 18 marca do 31 maja 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

Franciszkańki HofmanKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych zapraszają na wystawę „Franciszkański Hofman. Sztukę robi się jako służbę Bożą”. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca 2019 r. o godz. 18.00. Ekspozycję w Muzeum KUL będzie można zwiedzać do 30 września 2019 r.

ekslibris-_plakat Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na wystawę "Exlibris i mała forma graficzna", która prezentuje prace pana Czesława Wosia, grafika specjalizującego się w tworzeniu ekslibrisów w technice akwaforty. Wystawa przedstawia realizacje artysty z różnych okresów jego twórczości, głównie o tematyce religijnej. Obok dzieł samego autora na wystawie można obejrzeć również prace studentów KUL. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki w holu przed Czytelnią Ogólną  od 5 czerwca do 14 sierpnia 2019 r.

Szkoła Letnia Języka i Kultury PolskiejW tym roku już po raz czterdziesty szósty na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbywają się zajęcia Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej. Od 1 lipca do końca sierpnia ponad 170 uczestników z 40 krajów będzie zgłębiać tajniki języka polskiego i poznawać kulturę naszego kraju.

Pielgrzymka Akademicka3 sierpnia 2019r., pod hasłem „W mocy Ducha Świętego", wyruszy na szlak Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tradycyjnie na pątniczy szlak wyruszy również namiotowa Grupa Akademicka „9”, w której pielgrzymują studenci, absolwenci, wykładowcy, pracownicy z wszystkich lubelskich uczelni i sympatycy.

Zapisy do 25 lipca u duszpasterzy akademickich KUL, w następnych dniach przed Archikatedrą Lubelską w godz. 10.00-17.00.

Więcej informacji na stronie Duszpasterstwa Akademickiego

Obóz Duszpasterstwa Akademickiego 2018Duszpasterstwo Akademickie KUL organizuje obóz studencki w miejscowości Małe Ciche w Tatrach w terminie 1-11 września 2019 r. Termin zgłoszeń upływa 15 sierpnia 2018 r.

03.09.2019 - 08.09.2019

III Letnia Szkoła Kognitywistki

2019_letnia-szkola-kognitywistyki_plakat Zapraszamy na III Letnią Szkołę Kognitywistyki odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 4-7 września 2019 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Umysł w kulturze".