7 wieków DąbrowicyKatedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL, Wójt Gminy Jastków oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie zs. w Dąbrowicy zapraszają na sympozjum „Siedem wieków Dąbrowicy”, które odbędzie się 31 maja 2017 r. w Gminnym ośrodku Kultury i Sportu.

CottinghamWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "Philosophy, Religion and the Meaning of Life" w dniach 22 maja – 2 czerwca poprowadzi prof. John Cottingham (Professor Emeritus of Philosophy, University of Reading), a odbywać się one będą w godz. 9.30-12.00 w Kolegium Jana  Pawła II, sala C-220.

kurs pisania ikon

W ramach współpracy Wydziału Filozofii KUL z Technikum Specjalnym nr 1 dla Uczniów Niesłyszących i Słabo Słyszących w Lublinie w okresie od listopada 2016 do marca 2017 r. odbył się kurs pisania ikon. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele i absolwenci szkoły (15 osób). Efekty ich pracy można zobaczyć w GALERII PO 111 SCHODACH w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 2 w LublinieWernisaż z poświęceniem ikon według dawnego rytu odbędzie się 16 maja 2017 r. o godz. 13 00, a wystawa będzie czynna do końca miesiąca.

wystawa KUL ZamośćRektor KUL oraz Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Muzeum Zamojskim w Zamościu od 18 marca do 31 maja 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

1_baner_muzeum_rzeby_pokaz_3iv 9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 3 kwietnia 2020.

Powtórki przed maturąJuż wkrótce rozpocznie się kolejna edycja Uniwersyteckich Powtórek Przed Maturą. To doskonała okazja, aby uzupełnić lub usystematyzować swoją wiedzę pod okiem wykładowców akademickich. Bezpłatne zajęcia będą odbywać się w pięć kolejnych piątków i sobót marca oraz kwietnia, tj.: 6-7, 13-14, 20-21, 27-28 marca oraz 3-4 kwietnia 2020 r. W ofercie znajdą się zajęcia z niemal wszystkich przedmiotów maturalnych. Zapisy za pośrednictwem strony internetowej Uniwersytetu Otwartego KUL ruszają w środę 12 lutego o godz. 15:00!

prof. KukołowiczDyrektor i Pracownicy Instytutu Pedagogiki KUL oraz Przyjaciele zapraszają na spotkanie w 6. rocznicę śmierci Prof. Teresy Kukołowicz, które odbędzie się 20 lutego 2020. Msza św. za śp. Panią Profesor zostanie odprawiona 27 lutego 2020 o godz. 12.30 w Kościele Akademickim.

Harmony RyczekCentrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu oraz Muzeum KUL zapraszają na wystawę prac znanego fotografa oraz absolwenta KUL Marcina Ryczka. Wystawę „Harmony” w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia będzie można oglądać do 5 maja 2020 r., a jej otwarcie zaplanowano 21 lutego 2020 r. o godz. 17.00.

Prace Marcina Ryczka to seria minimalistycznych, operujących symbolami fotografii. Ich przewodnia myśl to minimum formy, maksimum treści. Tytułowa Harmonia nawiązuje do formy, treści i procesu tworzenia prezentowanych fotografii. Temat jest wielowymiarowy, odnosi się do wolności, duchowości, relacji człowiek-natura.

kul_plakat_2020_wystawa_wystawa_foto Galeria 1 im. B. Słomki zaprasza na otwarcie wystawy fotografii „Miejsca, które były" autorstwa Pauli Krzykowskiej, absolwentki historii sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Będzie to wystawa fotografii ukazujących miejsca opuszczone i zapomniane. Efekt czterech lat małych podróży po miasteczkach, wsiach i podwórkach kamienic. Wernisaż odbędzie się 27 lutego 2020 r. o godzinie 18.00 w Galerii 1 im. B. Słomki w Gmachu Głównym (2 piętro). Wystawa potrwa do 27 marca 2020 r.