kiermasz_ksiazki_maj2018_a3Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na Majowy kiermasz książki, który odbędzie się w dniu 11 maja 2018 r. w godz. 9.00 - 19.00. Wydarzenie odbywa się w ramach Tygodnia Bibliotek.

W ofercie kiermaszu znajdować się będą książki za symboliczną złotówkę oraz cenniejsze egzemplarze. Ponadto znajdą się publikacje nowe oraz starsze, które ukazały się kilkadziesiąt lat temu, na początku XX wieku. Poza książkami polskojęzycznymi będzie możliwość nabycia publikacji napisanych w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim i francuskim. Kiermasz odbędzie się na parterze Biblioteki Uniwersyteckiej KUL przy ul. Chopina 27.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Godziny otwarcia Muzeum KUL