kul_plakat_2018_LITERATUTAWydział Nauk Humanistycznych, Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową "Literatura a religia. Tradycja badawcza i jej reinterpretacje". Wydarzenie odbędzie się w dn. 22 - 23 maja 2018 r. o godz. 10.00 (22.05) i godz. 9.00 (23.05) w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 56.

Katedra Pedagogiki Rodziny, Koło Naukowe Doktorantów Pedagogiki KUL zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową "Życie jako wartość. Konteksty interdyscyplinarne", która odbędzie się 22 maja 2018 r. w budynku Instytutu Pedagogiki, sala DMMIII - 137 (ul. Droga Męczenników Majdanka 70). Początek wydarzenia o godz. 9.30.

Program

Katedra Mikrostruktur Społecznych i Współczesnych Teorii Socjologicznych KUL, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH w Warszawie, The Armenian Marketing Association i Fundacja Edukacyjna "Transformacje" zapraszają na  XIX Międzynarodową Konferencję Naukową "Nowe problemy e-gospodarki i e - społeczeństwa". Konferencja odbędzie się w dniach 21-23 maja 2018 r. w Nałęczowie (ul. Paderewskiego 10, CSW Energetyk).

Godziny otwarcia Muzeum KUL

03.09.2019 - 08.09.2019

III Letnia Szkoła Kognitywistki

2019_letnia-szkola-kognitywistyki_plakat Zapraszamy na III Letnią Szkołę Kognitywistyki odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 4-7 września 2019 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Umysł w kulturze".

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.

W dniach 18-22 września w Lublinie odbędzie się jubileuszowy XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich, którego współorganizatorem jest KUL. Zapraszamy do Lublina wszystkich, dla których historia jest ważna, których ona interesuje, pasjonuje i bawi. Szczególnie wykładowców akademickich, doktorantów, nauczycieli historii, studentów i uczniów z całej Polski. Zjazd będzie okazją do zmierzenia się z pytaniami o kondycję i znaczenie historii jako dziedziny wiedzy. Jakie miejsce zajmuje polska akademicka historiografia w nauce europejskiej i światowej? Jak badać wielkie zmiany w historii? Jakie jest miejsce historii w rzeczywistości wirtualnej? - to tylko niektóre z proponowanych zagadnień. Nie zabraknie również interesujących wydarzeń towarzyszących, w ramach Festiwalu Historii bez Liku, a wśród nich rekonstrukcje historyczne, turniej historycznych gier komputerowych, branżowe targi książek i festiwal filmowy.

Program główny

Program towarzyszący