KUL będzie gościł najlepszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubelskiego. Wezmą oni udział w uroczystej gali stanowiącej podsumowanie konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Poza wręczeniem nagród laureatom, celem uroczystej gali jest również  promowanie uczniów szczególnie uzdolnionych i utalentowanych oraz  podziękowanie nauczycielom i dyrektorom szkół za pracę dydaktyczną i wychowawczą z uczniami.

Uroczystość będzie się 24 i 25 maja 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-408, a jej współorganizatorem jest Uniwersytet Otwarty. Początek o godz. 10.00.

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.