W dniach 9-12 marca 2015 r. Koło Naukowe Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych, Koło Naukowe Studentów Kulturoznawstwa oraz Koło Filozoficzne Studentów KUL zapraszają na LVII Tydzień Filozoficzny pod hasłem Antropologia na rozdrożu.

Miło nam poinformować o nadaniu tytułu Doctora Honoris Causa Uniwersytetu Śląskiego Księdzu Profesorowi Michałowi Hellerowi.

Serdecznie gratulujemy!

Dyrektor Instytutu Prawa Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL oraz Fundacja Centrum Badań ADR „Prawo i Gospodarka” zapraszają Uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie pn. "Znaj swoje prawa". Konkurs odbędzie się 27 marca 2015 r. Termin nadsyłania zgłoszeń upłynie 16 marca 2015 r.

Szczegółowe informacje

Centrum Egzaminacyjne Hanyu Shuiping Kaoshi, które działa przy Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych KUL, zaprasza wszystkich uczących się języka chińskiego na egzamin państwowy HSK. Najbliższy termin egzaminu 28 marca 2015 r.
Szczegółowe informacje dotyczące zapisów zamieszczone są na stronie: Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych KUL

„Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”.Sztuczna inteligencja i jej zastosowania w sektorze prawnym będą tematem międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”. Wśród poruszonych tematów będą m.in.: automatyzacja procesu prawnego czy nowa rola prawnika związana z rozwojem sztucznej inteligencji. Konferencja w języku angielskim rozpocznie się 1 grudnia 2020 roku o godz. 9.00 na platformie internetowej ClickMeeting. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Organizatorem wydarzenia jest Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, którego członkiem jest Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.

seminarium_Kloczowski1 Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych KUL oraz Dyrektor Ośrodka Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL serdecznie zapraszają na Pierwsze Seminarium im. Jerzego Kłoczowskiego pt. Człowiek w czasie i przestrzeni. Prof. Jerzy Kłoczowski człowiek i naukowiec - w 3 rocznicę śmierci Profesora.
Seminarium odbędzie się 2 grudnia 2020 r. o godz. 11.00 na platformie MS Teams. Link do spotkania .

02.12.2020 - 03.12.2020

Ekologia – nauka czy ideologia?

Program sympozjum Ekologia – nauka czy ideologiaZapraszamy do udziału w sympozjum Ekologia – nauka czy ideologia, które odbędzie się 3 grudnia 2020 r. Sympozjum organizują Katedra Filozofii Kultury i Podstaw Retoryki KUL, Katedra Historii Filozofii UKSW, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, a także Fundacja „Lubelska Szkoła Filozofii” i Adler Institute z USA. Będzie to już XIX Międzynarodowe Sympozjum z cyklu Przyszłość Cywilizacji Zachodu.

Wszystkie wykłady odbędą się online na platformie internetowej TEAMS.

Link do Sympozjum https://bit.ly/2020_cywilizacja.