Wydział Biotechnologii i Nauk o Środowisku KUL zaprasza na cykl wykładów z zakresu współczesnej biotechnologii, które w ramach programu ERASMUS w dniach 7-10 marca 2017 r. wygłosi prof. Alevtyna Morenko, Kierownik Katedry Fizjologii Człowieka i Zwierząt Lesya Ukrainka Eastern European National University. Wykłady odbywać się będą w auli Wydziału.

26.02.2017 - 13.03.2017

Wystawa "Margarita Philosophica"

Margarita PhilosophicaInstytut Kulturoznawstwa oraz Biblioteka Uniwersytecka KUL zapraszają na wernisaż wystawy "Margarita Philosophica", który odbędzie się 27 lutego 2016 r. o godz. 13.00 w Atrium Collegium Norwidianum. Wystawa potrwa do 13 marca, a będzie można na niej obejrzeć reprodukcje drzeworytów z jednego z najcenniejszych starodruków znajdujących się w zbiorach Biblioteki Uniwersyteckiej KUL, pochodzącego początku XVI wieku dzieła "Margarita Philosophica" Gregora Reisch'a.

powtórki przed maturąPo raz kolejny startują Uniwersyteckie Powtórki przed Maturą. To doskonała okazja, aby uporządkować i utrwalić wiedzę m.in. z języka polskiego, matematyki czy języków obcych. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, wystarczy się zarejestrować. Powtórki rozpoczynają się w sobotę 11 marca 2017 r.

żłobekDzięki współpracy KUL oraz Żłobka Szczęśliwych Maluchów na przełomie maja i czerwca 2017 r. ruszy kolejna placówka dla dzieci pracowników i studentów KUL. Drugi oddział żłobka powstanie przy ul. Kryształowej 13 w Lublinie, a będzie mogło z niego korzystać 35 dzieci. Rekrutacja do placówki potrwa do 15 marca 2017 r. To kolejny element polityki prorodzinnej sukcesywnie wdrażanej na Uniwersytecie.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni