W  dniach 16-18 marca 2017 r. w KUL odbędzie się etap finałowy XL Olimpiady Języka Francuskiego. Pierwszego dnia uczestnicy wezmą udział w egzaminie pisemnym, natomiast drugiego odbędzie się część ustna olimpiady.

14.03.2017 - 09.04.2017

Wielkopostna akcja charytatywna

wielkopostna zbiórka charytatywnaWielki Post to czas, kiedy społeczność KUL włącza się w dzieła charytatywne. Tym razem chcemy kontynuować rozpoczętą podczas ostatniego Adwentu akcję pomocy dla Dziennego Centrum dla Dzieci i Młodzieży w gruzińskim mieście Kutaisi.

Datki na pomoc dla świetlicy będą zbierane do puszek ustawionych przy portierniach i w Dziale Komunikacji KUL (GG-103). Akcja potrwa do 9 kwietnia 2017 r.

Już po raz trzeci mury naszego Uniwersytetu będę gościć uczestników olimpiady języka łacińskiego na szczeblu centralnym (15-17 marca 2017 r.). W konkursie weźmie udział 44 uczniów ze szkół średnich z całej Polski. Uczestnicy finału najpierw zmierzą się z tłumaczeniem oryginalnego tekstu łacińskiego, a następnie najlepsi z nich wezmą udział w rozmowie z jury sprawdzającej znajomość kultury antycznej. Życzymy powodzenia!

wystawaKatedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii serdecznie zapraszają na wystawę „Dawniej obcy, dziś sąsiedzi. Polsko-irlandzkie spotkania na przestrzeni wieków”. Wystawa jest dostępna w dniach 14-31 marca 2017 r.  w holu Collegium Norwidianum.

sw_patrykKatedra Filologii Celtyckiej we współpracy z Ambasadą Irlandii oraz Fundacją Kultury Irlandzkiej serdecznie zapraszają na obchody Dnia Św. Patryka (14-18 marca 2017 r.), które są częścią ogólnopolskiego Festiwalu Świętego Patryka odbywającego się pod patronatem Ambasady Irlandii pod hasłem „Baw się jak w Irlandii”.

powtórki przed maturąPo raz kolejny startują Uniwersyteckie Powtórki przed Maturą. To doskonała okazja, aby uporządkować i utrwalić wiedzę m.in. z języka polskiego, matematyki czy języków obcych. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, wystarczy się zarejestrować. Powtórki rozpoczynają się w sobotę 11 marca 2017 r.

Biblioteka uniwersytecka nie nieczynna do 29 listopadaW związku z obostrzeniami sanitarnymi i decyzją o zamknięciu dla użytkowników instytucji kultury Biblioteka Uniwersytecka KUL zostanie zamknięta dla Czytelników od 7 do 29 listopada 2020 roku.

W tym okresie nie będą działały czytelnie, oraz wypożyczalnie. Możliwe będzie również uzyskanie skanu wybranych materiałów drogą elektroniczną. Do dyspozycji czytelników pozostaną również czat online, formularze, kontakt mailowy oraz telefoniczny.

Więcej informacji

Plakat- zaproszenie na wieczór wspomnień o prof. Zbigniewie ZaleskimProfesor Zbigniew Zaleski przez ponad 50 lat był związany z KUL jako student, wykładowca, dziekan Wydziału Nauk Społecznych oraz wieloletni kierownik Katedry Psychologii Emocji i Motywacji. Oprócz aktywności naukowej profesor był również zaangażowany w życie społeczno-polityczne, m.in. pełnił mandat posła do Parlamentu Europejskiego (2004-2009 i 2013). Zmarł przed rokiem. Jego współpracownicy i uczniowie z Katedry Psychologii Emocji i Motywacji chcą przywołać pamięć swego mistrza podczas Wieczoru wspomnień poświęconego profesorowi Zbigniewowi Zaleskiemu. Spotkanie odbędzie się na platformie MS Teams 26 listopada 2020 o godzinie 17.30

Link do spotkania.: https://bit.ly/3d12bhZ

28.11.2020 - 01.12.2020

Rekolekcje adwentowe

kul_plakat_2020_rekolekcje_adwentowe-1 "Czas apokalipsy. Czas nadziei" - to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych, które rozpoczną się w I niedzielę adwentu, 29 listopada i potrwają do 1 grudnia 2020 r. Rozważania poprowadzi ks. Jan Dohnalik. Nauki rekolekcyjne głoszone będą w niedzielę na wszystkich Mszach świętych, w dni powszednie na roratach o godz. 6.30 oraz o 12.30 i 19.00.

Jednocześnie przypominamy, że w związku z obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi w Kościele Akademickim KUL może przebywać jednocześnie maksymalnie 16 osób. Wszystkie msze św. są transmitowane online.

„Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”.Sztuczna inteligencja i jej zastosowania w sektorze prawnym będą tematem międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”. Wśród poruszonych tematów będą m.in.: automatyzacja procesu prawnego czy nowa rola prawnika związana z rozwojem sztucznej inteligencji. Konferencja w języku angielskim rozpocznie się 1 grudnia 2020 roku o godz. 9.00 na platformie internetowej ClickMeeting. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Organizatorem wydarzenia jest Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, którego członkiem jest Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.