kul_plakat_2018_konwersatorium_abp_BudzikInstytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie", zaprasza na wykład  Metropolity Lubelskiego Wielkiego Kanclerza KUL ks. abpa Stanisława Budzika  „Narodzony z serca Kościoła. Jan Paweł II o uniwersytecie katolickim”. Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 15 marca 2018 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

KUL_plakaty_2018_madzik1-2Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński zaprasza na wręczenie Księgi Jubileuszowej "Artes Liberales. Teatr- Sztuka- Media" prof. Leszkowi Mądzikowi, założycielowi Sceny Plastycznej KUL. Uroczystość odbędzie się 15 marca 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 113 o godz. 17.00. Uroczystości będzie towarzyszyła wystawa "Profesor Leszek Mądzik - przestrzeń Artysty".

Innowacje a wartościKatedra Metodologii Nauk, Polskie Towarzystwo Oceny Technologii II oraz Lubelski Park Naukowo-Technologiczny organizują warsztaty naukowe Innowacje a wartości połączone z dorocznym zjazdem członków Polskiego Towarzystwa Oceny Technologii.

Wydarzenie odbędzie się 15 i 16 marca 2018 r. w Lublinie. Będzie składać się z dwóch części - teoretycznej, która będzie miała miejsce na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II oraz praktycznego omówienia case studies start up-ów - na terenie Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego.

Dni_Mozgu_2018_A2Katedra Psychologii Eksperymentalnej KUL oraz Studenckie Koło Neuronauk KUL zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Dni z mózgiem 2018”, która odbędzie się 14-16 marca 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.