antyk_marzec2019-1 Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej KUL oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem ks. dr. hab. Janusza Lewandowicza (Łódź) "Celibat w pierwotnym Kościele - mit czy rzeczywistość?". Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 14 marca 2019 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym, sala GG-243.

skarby_biblioteki_paaac_krasinskich_01_2_3 Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza do obejrzenia wystawy "Ex thesauro. Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL", tym razem w formie multimedialnej, w arkadach Pałacu Krasińskich w Warszawie. Wystawa będzie prezentowana codziennie po godz. 18.00 do 3 kwietnia 2019 r.

12.03.2019 - 15.03.2019

Konferencja "Dni z mózgiem"

dni_z_mozgiem_2019_a2-1 Studenckie Koło Neuronauk i Katedra Psychologii Eksperymentalnej KUL zapraszają na konferencję "Dni z Mózgiem", która odbędzie się w dniach 13-15 marca 2019 r. w sali CTW-113. Konferencja wpisuje się w obchody Światowego Tygodnia Mózgu (Brain Awareness Week), wydarzenia mającego na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu.

Koło Naukowe Psychologii KUL zaprasza na I Konferencję Psychologii Sportu na Lubelszczyźnie, która odbędzie się 13-14 marca 2019 r. W wydarzeniu wezmą udział psychologowie sportu, zawodnicy oraz trenerzy. Poza wykładami organizatorzy przewidzieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach dotyczących: dialogu wewnętrznego, warsztat z budowania motywacji do treningów oraz osiągnięcia wysokich wyników sportowych. Początek konferencji o godz. 9.30 w CTW - 408.

The Problem of Culture in Maritain's Integral HumanismWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "The Problem of Culture in Maritain's Integral Humanism" w dniach 25-29 maja 2020 r. poprowadzi prof. John P. Hittinger.

Wykłady odbędą się online.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.