Czy potrzebny jest klasyczny uniwersytet?Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie", zaprasza na wykład prof. dra hab. Jerzego Brzezińskiego (Dyrektora Instytutu Psychologii UAM) „Czy potrzebny jest klasyczny uniwersytet?”. Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 18 października 2017 r. (środa) w gmachu Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

Wykład jubileuszowy WNHWydział Nauk Humanistycznych KUL zaprasza na wykład inaugurujący serię Wykładów Jubileuszowych Wydziału, który 18 października 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-102 wygłosi prof. Brian Krostenko (University of Notre Dame). Temat wykładu brzmi: „Przedefiniowanie wolności: publiczność i polityka w przemówieniach Cycerona De lege agraria I i II”, a rozpocznie się on o godz. 15.15.

100 rocznica promulgacji kodeksu prawa kanonicznegoWydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, Instytut Prawa Kanonicznego i Katedra Historii Prawa Kanonicznego zapraszają na międzynarodową konferencją naukową „Non nova sed nove – Codex Iuris Canonici 1917 w setną rocznicę promulgacji”. Konferencja odbędzie się 18 października2017 r. w sali 1031 Kolegium Jana Pawła II.

Program konferencji

Katedra Językoznawstwa Stosowanego, Katedra Językoznawstwa Teoretycznego, Katedra Filologii Celtyckiej oraz Katedra Językoznawstwa Porównawczego Angielsko-Polskiego Instytutu Filologii Angielskiej KUL zapraszają do wzięcia udziału w piątej Międzynarodowej Konferencji Językoznawczej Linguistics Beyond and Within 2017: The Outskirts of the Regular, która odbędzie się 18-19 października 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Lublin w biblioteceBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę „Lublin w Bibliotece, Biblioteka w Lublinie: wystawa z okazji 700-lecia Lublina”. Ekspozycja ma na celu przybliżenie 700-letniej historii miasta na podstawie zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej oraz ukazanie związków Uniwersytetu i Biblioteki z Lublinem. Wystawa znajduje się w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej (IV p.) BU KUL ul. Chopina 27. Ekspozycję można zwiedzać w godzinach pracy Biblioteki do 30 października 2017 r.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni