W dniach 13 - 21 października br. gośćmi Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II będą - po raz kolejny - studenci z University of Notre Dame w USA.

Dziesięciodniowy program przygotowany specjalnie dla studentów jednego z najbardziej prestiżowych katolickich uniwersytetów na świecie zatytułowany jest The Church in Poland, Iconography, and John Paul II on the Human Person.

Tegoroczne Sympozjum Arystotelesowskie pod hasłem Główne pojęcia filozofii Arystotelesa odbędzie się w dniach 12-14 października 2018 r. w Kazimierzu Dolnym (Dom Pracy Twórczej KUL Rajchertówka). W sympozjum wezmą udział głównie studenci i doktoranci Wydziału Filozofii KUL oraz goście z innych ośrodków naukowych. W programie m.in. znajdą się refleksje zarówno nad Arystotelesowską metafizyką, jak i logiką, antropologią czy polityką.

Wykłady kard. MuelleraNa zaproszenie Wydziału Teologii na KUL gości kard. Gerhard Ludwig Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary w latach 2012–2017. W dniach 8-19 października 2018 roku kardynał wygłosi cykl wykładów "Wartości chrześcijańskie a wyzwania współczesności". Wykłady będą prowadzone w języku niemieckim, hiszpańskim, włoskim i angielskim.

04.12.2019 - 06.12.2019

Mikołajkowy kiermasz książki

Mikołajkowy kiermasz ksiązkiBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na mikołajkowy kiermasz książki, który będzie trwał 5-6 grudnia 2019 r. w godz. 9-19. W ofercie książki już od 1 zł m.in. z literatury, historii, teologii, prawa czy filozofii.

07.12.2019 - 08.12.2019

101. rocznica powstania KUL

101. rocznica powstania KULKUL 8 grudnia 2019 r. będzie świętował kolejną, już 101., rocznicę swego powstania. W programie obchodów znalazła się m.in. Msza św. w intencji społeczności akademickiej oraz inauguracja działalności Uniwersyteckiego Radia KUL.

04-2019_afisz_opus-magnum_480x680mm_100szt1 Rektor KUL zaprasza 8 grudnia 2019 r. na koncert OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. Z okazji 101. rocznicy powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II z Nadzwyczajnym Recitalem Fortepianowym wystąpi Zbigniew Raubo. Recital rozpocznie się o godz. 18.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, wstęp wolny.

Już 8 grudnia 2019 r. na KUL swoją działalność rozpocznie Uniwersyteckie Radio KUL.  W ramówce znajdą się  między innymi wywiady, reportaże i pasjonujące dyskusje.  Nie zabraknie relacji z wydarzeń uniwersyteckich, opowieści o przeszłości  i wizji przyszłości. Pierwsza audycja rozpocznie  się o godz. 13 45  i  potrwa dwie godziny. Programów akademickiego radia KUL będzie można słuchać na żywo za pośrednictwem strony internetowej uniwersytetu.

08.12.2019 - 10.12.2019

XXXVII Dni Praw Człowieka

kul_plakat_2019_dni_praw_czlowieka  Katedra Socjologii Prawa i Moralności INS KUL,  Odział Lubelski Polskiego  Towarzystwa Socjologicznego oraz Instytut Sądecko-Lubelski zapraszają na XXXVII Dni Praw Człowieka zatytułowane "Prawa człowieka w perspektywie prawa naturalnego. W stulecie urodzin Hanny Waśkiewicz". Wydarzenie się odbędzie 9-10 grudnia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C -618.