kul_plakat_2018_WNH_DR_Mercy_Kuo_FINAL1 Wydział Nauk Humanistycznych zaprasza na piąty wykład  z serii Jubileuszowe wykłady otwarte WNH, który wygłosi dr Mercy Kuo pt. "US-China Relations in the Trump Era". Wydarzenie odbędzie się 16 października 2018 r. o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 102.

Wykład w języku angielskim.

Opera Omnia XIIIKUL wydał kolejny tom dzieł zebranych Josepha Ratzingera – papieża Benedykta XVI. Jest to tom XIII pt. W rozmowie z czasem, pod redakcją ks. prof. Krzysztofa Góździa i prof. Marzeny Góreckiej. Uroczysta prezentacja nowego tomu odbędzie się 16 października 2018 r. o godz. 16.00 w sali 1031 Kolegium Jana Pawła II. Wykład towarzyszący: Odpowiedź Josepha Ratzingera na historyczno-religijne relatywizowanie chrześcijaństwa wygłosi ks. prof. Karl-Heinz Menke z Uniwersytetu Bonn (laureat Nagrody Ratzingera 2017).

Rekolekcje na dobry początekDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza na rekolekcje na dobry początek nowego roku akademickiego. Na pytanie gdzie mieszka nasz Nauczyciel postara się odpowiedzieć wyjątkowy gość – s. Małgorzata Chmielewska, przełożona Wspólnoty „Chleb Życia”. Rekolekcje odbędą się w Kościele Akademickim KUL w dniach 16-18 października o godz. 19.00.

Msza w 40. rocznicę wyboru Jana Pawła IIZ okazji 40. rocznicy wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową 16 października 2018 r. o godz. 19.00 w kościele akademickim zostanie odprawiona Msza św. Wspólnej modlitwie dziękczynnej za posługę Jana Pawła II będzie przewodniczył prorektor KUL ks. prof. Andrzej Kiciński.

Opera Omnia XIIIKUL wydał kolejny tom dzieł zebranych Josepha Ratzingera – papieża Benedykta XVI. Jest to tom XIIIW rozmowie z czasem", pod redakcją ks. prof. Krzysztofa Góździa i prof. Marzeny Góreckiej. Uroczysta prezentacja nowego tomu odbędzie się 16 października 2018 r. o godz. 16.00 w sali 1031 Kolegium Jana Pawła II. Wykład towarzyszący: Odpowiedź Josepha Ratzingera na historyczno-religijne relatywizowanie chrześcijaństwa wygłosi ks. prof. Karl-Heinz Menke z Uniwersytetu Bonn (laureat Nagrody Ratzingera 2017).

Tom XIII, składający się z trzech części, to najpierw (cz. 1-2) cztery wielkie dialogi Josepha Ratzingera-Benedykta XVI z dwoma dziennikarzami, Vittorio Messorim i Peterem Seewaldem, przeprowadzone w latach 1984-2010. A następnie (cz. 3) wywiady z lat 1969-2004.

14.10.2018 - 03.12.2018

XIX Akcja „Polacy-Rodakom”

Polacy-rodakomSpołeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 15 października do 3 grudnia 2018 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie.

W dniach 13 - 21 października br. gośćmi Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II będą - po raz kolejny - studenci z University of Notre Dame w USA.

Dziesięciodniowy program przygotowany specjalnie dla studentów jednego z najbardziej prestiżowych katolickich uniwersytetów na świecie zatytułowany jest The Church in Poland, Iconography, and John Paul II on the Human Person.

Wykłady kard. MuelleraNa zaproszenie Wydziału Teologii na KUL gości kard. Gerhard Ludwig Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary w latach 2012–2017. W dniach 8-19 października 2018 roku kardynał wygłosi cykl wykładów "Wartości chrześcijańskie a wyzwania współczesności". Wykłady będą prowadzone w języku niemieckim, hiszpańskim, włoskim i angielskim.

1_baner_muzeum_rzeby_pokaz_3iv 9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 3 kwietnia 2020.

Powtórki przed maturąJuż wkrótce rozpocznie się kolejna edycja Uniwersyteckich Powtórek Przed Maturą. To doskonała okazja, aby uzupełnić lub usystematyzować swoją wiedzę pod okiem wykładowców akademickich. Bezpłatne zajęcia będą odbywać się w pięć kolejnych piątków i sobót marca oraz kwietnia, tj.: 6-7, 13-14, 20-21, 27-28 marca oraz 3-4 kwietnia 2020 r. W ofercie znajdą się zajęcia z niemal wszystkich przedmiotów maturalnych. Zapisy za pośrednictwem strony internetowej Uniwersytetu Otwartego KUL ruszają w środę 12 lutego o godz. 15:00!

PLAKAT-KuJerozolimie_1902 Zapraszamy na inaugurację programu „Ekumeniczny Lublin 2020. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie”, która będzie miała miejsce 19 lutego 2020 r. Rozpocznie ją o godz. 17.00 nabożeństwo ekumeniczne w Bazylice oo. Dominikanów, a o godz.18.00 w Trybunale Koronnym odbędzie się trialog ekumeniczny biskupów chrześcijańskich Lublina „Dialog w Kościele i między Kościołami. Ku Jerozolimie” z udziałem abp. Abla (Kościół Prawosławny), abp. Stanisława Budzika (Kościół Rzymskokatolicki) oraz bp. Jana Cieślara (Kośćiół Ewangelicko-Augsburski). KUL jest jednym z partnerów programu Ekumeniczny Lublin 2020.

kul_plakat_2020_konwersatorium3 Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład ks. prof. dr. hab. Jana Machniaka (Katedra Teologii Duchowości UPJPII) zatytułowany „Powołanie do kapłaństwa i wizja kapłana w nauczaniu Jana Pawła II". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 19 lutego 2020 r. w Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

prof. KukołowiczDyrektor i Pracownicy Instytutu Pedagogiki KUL oraz Przyjaciele zapraszają na spotkanie w 6. rocznicę śmierci Prof. Teresy Kukołowicz, które odbędzie się 20 lutego 2020. Msza św. za śp. Panią Profesor zostanie odprawiona 27 lutego 2020 o godz. 12.30 w Kościele Akademickim.