Nowe Tendencje w ZarządzaniuKatedra Zarządzania Przedsiębiorstwem, Katedra Zrządzania Pracownikami w Organizacji oraz Stowarzyszenie Społeczny Instytut Zarządzania zapraszają na konferencję z cyklu Nowe Tendencje w Zarządzaniu. Podczas tegorocznej edycji konferencji podjęty zostanie problem etyki i zaangażowania społecznego przedsiębiorstw. Konferencja odbędzie się 10-11 października 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618.

Spotkanie z Jankiem MeląDuszpasterstwo Akademickie KUL oraz stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zapraszają na spotkanie z podróżnikiem Jankiem Melą. To najmłodszy zdobywca obu biegunów w ciągu jednego roku i równocześnie pierwsza osoba z niepełnosprawnością, która dokonała takiego wyczynu. Spotkanie, które nosi tytuł „Trudności, jako dar od Boga” odbędzie się 9 października 2019 r. o godz. 20.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114. Spotkanie jest jednym z elementów tegorocznego Dnia Papieskiego.

Dzień wcześniej, 8 października, po Mszy św. o godz. 19.00 w Collegium Norwidianum zostanie otwarta wystawa „Papież-człowiek”, którą będzie można ją oglądać do 22 października. Natomiast w niedzielę 13 października przed kościołem odbędzie się kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na stypendia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

zespol-piesni-i-tanca Zespół Pieśni i Tańca KUL to projekt integrujący środowisko akademickie, promujący Uniwersytet w kraju i za granicą. Pozwala odkrywać i prezentować piękno polskiego, w tym lubelskiego folkloru. Zespół jest otwarty przede wszystkim na studentów i pracowników KUL, ale także na absolwentów i tych, którzy w niedalekiej przyszłości zamierzają podjąć studia na KUL.

9 października 2019 r. o godz. 19.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego odbędzie się rekrutacja i przesłuchania do 3 sekcji: tanecznej, wokalnej i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca KUL.

pudelko_spotkanie_lublin_plakat_druk_kul Koło Naukowe Studentów Teologii KUL, Księgarnia św. Pawła oraz Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Lubelskiej zapraszają na spotkanie z siostrą Anną Marią Pudełko AP wokół książki "Kobieta w pełni szczęśliwa". Spotkanie odbędzie się 9 października 2019 r. o  godz. 18.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 1031. Wydarzenie będzie miało formę warsztatową.

wystawa kierunek SZTUKAZbiory sztuki Muzeum KUL prezentowane były w ostatnim czasie w wielu renomowanych instytucjach m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Muzeum Zamkowym w Malborku czy też w Zamku Książ w Wałbrzychu. kolejnym miejscem, gdzie będzie można je podziwiać jest Muzeum Miejskie Dzierżoniowa. Wystawę „kierunek SZTUKA. Malarstwo, ceramika i szkło ze zbiorów Muzeum KUL” można zwiedzać do 27 października 2019 r., a jej wernisaż odbył się 5 września 2019 r.

Biblioteka uniwersytecka nie nieczynna do 29 listopadaW związku z obostrzeniami sanitarnymi i decyzją o zamknięciu dla użytkowników instytucji kultury Biblioteka Uniwersytecka KUL zostanie zamknięta dla Czytelników od 7 do 29 listopada 2020 roku.

W tym okresie nie będą działały czytelnie, oraz wypożyczalnie. Możliwe będzie również uzyskanie skanu wybranych materiałów drogą elektroniczną. Do dyspozycji czytelników pozostaną również czat online, formularze, kontakt mailowy oraz telefoniczny.

28.11.2020 - 01.12.2020

Rekolekcje adwentowe

kul_plakat_2020_rekolekcje_adwentowe-1 "Czas apokalipsy. Czas nadziei" - to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych, które rozpoczną się w I niedzielę adwentu, 29 listopada i potrwają do 1 grudnia 2020 r. Rozważania poprowadzi ks. Jan Dohnalik. Nauki rekolekcyjne głoszone będą w niedzielę na wszystkich Mszach świętych, w dni powszednie na roratach o godz. 6.30 oraz o 12.30 i 19.00.

Jednocześnie przypominamy, że w związku z obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi w Kościele Akademickim KUL może przebywać jednocześnie maksymalnie 16 osób. Wszystkie msze św. są transmitowane online.

„Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”.Sztuczna inteligencja i jej zastosowania w sektorze prawnym będą tematem międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”. Wśród poruszonych tematów będą m.in.: automatyzacja procesu prawnego czy nowa rola prawnika związana z rozwojem sztucznej inteligencji. Konferencja w języku angielskim rozpocznie się 1 grudnia 2020 roku o godz. 9.00 na platformie internetowej ClickMeeting. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Organizatorem wydarzenia jest Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, którego członkiem jest Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.

img_7889 "Media-Kościół-Dialog" to tytuł debaty, która odbędzie się w ramach cyklu Ekumeniczny Lublin. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie 2 grudnia 2020 o godz. 18.00. W debacie wezmą udział rzecznicy prasowi Kościołów- ks. dr Leszek Gęsiak SJ (Kościół Rzymskokatolicki), Agnieszka Godfrejów-Tarnogóska (Kościół Ewangelicko-Agusburski), dk.  dr Łukasz Leonkiewicz (Kościół Prawosławny) oraz ks. dr hab. Krzysztof Marcyński SAC (UKSW). Spotkanie poprowadzi ks. dr hab. Sławomir Pawłowski, prof. KUL. Debata będzie transmitowana online na stronie: http://ekumenizmlublin.pl.

seminarium_Kloczowski1 Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych KUL oraz Dyrektor Ośrodka Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL serdecznie zapraszają na Pierwsze Seminarium im. Jerzego Kłoczowskiego pt. Człowiek w czasie i przestrzeni. Prof. Jerzy Kłoczowski człowiek i naukowiec - w 3 rocznicę śmierci Profesora.
Seminarium odbędzie się 2 grudnia 2020 r. o godz. 11.00 na platformie MS Teams. Link do spotkania .