30.09.2020 - 02.10.2020

Rozpoczęcie zajęć dydaktycznych

Rozpoczęcie zajęć dydaktycznychRok akademicki 2020/21 tradycyjnie rozpocznie się w czwartek 1 października Mszą Świętą w Kościele Akademickim o godz. 9.00. Będzie ona również transmitowana online. Następnie rozpoczną się zajęcia dydaktyczne według planów zajęć dla poszczególnych kierunków i lat studiów. Dla studentów pierwszych lat część pierwszych zajęć zostanie przeznaczona na spotkania, podczas których otrzymają pakiety informacyjne, złożą ślubowanie i otrzymają legitymacje studenckie.

Zapraszamy do zapoznania się z planami zajęć, które są dostępne online. Uwaga, oznaczenia przy numerach sal odsyłają do konkretnych budynków uniwersyteckich: C – Kolegium Jana Pawła II (wieżowiec), CTW – Centrum Transferu Wiedzy (budynek naprzeciwko kościoła akademickiego), CN – Kolegium Norwidianum (budynek przylegający do wieżowca od strony Al. Racławickich, GG - gmach główny (najstarszy budynek KUL z pomnikiem na dziedzińcu), CI – Kolegium Iuridicum (budynek przy ul. Spokojnej 1), HS – hala sportowa (przy ul. Konstantynów 1) oraz WMP, CH, B – budynki Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu (ul. Konstantynów 1).

W związku z sytuacją epidemiczną obowiązkowe szkolenia dla studentów I roku odbędą się on-line w formie prezentacji i testów zaliczających. Szkolenia będą dostępne dla studentów tak, by mogli je zrealizować w dowolnym momencie, do końca października.

Obraz MB Częstochowskiej1 października 2020 r. Prorektor KUL ks. prof. Mirosław Sitarz prowadził będzie rozważania podczas apelu jasnogórskiego.

Wszystkich zapraszamy do łączności w modlitwie.

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 17 października 2021.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.