16.07.2012 - 31.08.2012

Campus Akademicki 2012

Campus_Akademicki_-_Lazy_2012.jpgUczelniany Samorząd Studentów KUL zaprasza w terminie 3 - 9 września 2012 r. na Campus Akademicki 2012 w Łazach, największe studenckie wydarzenie roku! Spraw, aby wrzesień 2012 roku eksplodował niekończącą się ilością pozytywnych wrażeń, nowych przyjaźni, najpiękniejszych wspomnień i niespotykaną nigdzie indziej integracją! Odwiedź profil Campusu na Facebooku: www.facebook.com/campusakademicki

W Muzeum Okręgowym w Suwałkach w ramach wystawy pt. ODKRYWANIE. Sztuka polska i europejska w zbiorach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zostaną po raz pierwszy zaprezentowane dzieła sztuki zgromadzone w murach KUL.

Od 13 czerwca do 12 października 2012 r. zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji na studia podyplomowe oraz kursy dokształcające.

W holu Gmachu Głównego KUL do października czynna jest prestiżowa wystawa pt. Jan Paweł II. Wyniesiony na ołtarze, zorganizowana z okazji 25. rocznicy spotkania społeczności KUL ze swoim Profesorem podczas wizyty Papieża w Lublinie 1987 r. Wystawa, którą gościły przed nami Muzea Kapitolińskie oraz Zamek Królewski w Warszawie, przypomina najbardziej wzruszające momenty z działalności Jana Pawła II.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl