Szkoła Letnia Języka PolskiegoW tym roku już po raz czterdziesty czwarty na KUL odbywać się będą zajęcia Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej. Weźmie w nich udział około 90 osób z 20 krajów, m.in. z prestiżowych amerykańskich i europejskich środowisk akademickich. Letnie programy językowe rozpoczynają się 3 lipca i potrwają do końca sierpnia.

Piętnasta już konferencja z cyklu Argumentacja-Dialog-Perswazja w zamiarze swoim ma łączyć badania współczesnej teorii argumentacji z dociekaniami prowadzonymi w nurcie klasycznej retoryki. Wspólne dla obu dyscyplin jest zainteresowanie skutecznym przekonywaniem do swoich racji w stosunkach międzyludzkich. Różne konteksty i metody stanowią o wewnętrznym bogactwie tych dyscyplin, a także różnicują je między sobą. Liczymy, że konferencja jako miejsce spotkania badaczy z różnych środowisk i specjalizacji przyczyni się do rozwoju wiedzy o argumentacji i otworzy nowe pola do współpracy ujawniając niedostrzegane dotąd, nowe perspektywy badawcze.

Zapraszamy do Lublina! Zapraszamy na Wydział Filozofii KUL

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.