Godziny otwarcia Muzeum KUL

kul_plakat_2019_KONFERENCJA_teologia_14_XI Sekcja Ekumenizmu Wydziału Teologii KUL, Rada ds. Ekumenizmu KEP zapraszają na konferencję naukową „Łaską jesteście zbawieni przez wiarę” w 20. rocznicę podpisania Wspólnej deklaracji na temat nauki o usprawiedliwieniu połączoną z ogólnopolskim zjazdem referentów ds. ekumenizmu. Wydarzenie odbędzie się 14 listopada 2019 r., rozpocznie się o godz. 10.00 nabożeństwem ekumenicznym w Kościele Akademickim KUL, następnie o godz. 10.30 nastąpi otwarcie konferencji  w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 113.

kosmici Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, Wydział Prawa i Administracji UW oraz Szkoła Główna  Służby Pożarniczej zapraszają na konferencję "Aktualne wyzwania prawa kosmicznego a bezpieczeństwo międzynarodowe", która odbędzie się 15 listopada 2019 r. na Uniwersytecie Warszawskim ( Aula A3, ul. Lipowa 4). W trakcie konferencji odbędzie się uroczyste przekazanie prezydencji w Polskim Centrum Prawa Kosmicznego im. Manfreda Lachsa Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu Jana Pawła II.

Program

med_pesonalizowana-731x1024 16 listopada 2019 r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się 40. Ogólnopolskie Sympozjum Katechetyczne zatytułowane "Medycyna personalizowana dla nauczycieli i katechetów". Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 408.

EXPERTOS ELEJuż po raz trzeci KUL będzie gościł uczestników konferencji dla nauczycieli języka hiszpańskiego EXPERTOS ELE. Konferencja, organizowana przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych KUL, Szkołę Języka Hiszpańskiego „Dialogo” oraz Fundację Rozwoju KUL, odbędzie się 16-17 listopada 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy.

Sympozjum_2019 Katedra Metafizyki,  Katedra Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa KUL oraz Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na XXII Sympozjum Metafizyczne z cyklu „Zadania Współczesnej Metafizyki”. Tegoroczna edycja została zatytułowana "Kim jest człowiek? Współczesne debaty antropologiczne". Wydarzenie odbędzie się 5 grudnia 2019 r. o godz. 10.00 w Centrum transferu Wiedzy, sala CTW- 113.

W sympozjum wezmą udział filozofowie z polskich i zagranicznych ośrodków naukowych, zajmujący się problematyką antropologiczną.