“John Paul II in His Polish Context” to program edukacyjny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II przygotowany przez Uniwersytet Otwarty KUL dla grupy 26 studentów z University of St. Thomas (USA).

W dniach 3-29 stycznia 2016 r. goście będą uczestniczyć w zajęciach wprowadzających w historię Polski, polskiego Kościoła i społeczeństwa, tak aby możliwie szeroko poznać kontekst życia i działalności Karola Wojtyły-Jana Pawła II. Wybitni specjaliści przedstawią nie tylko filozofię Wojtyły, ale również zagadnienia zajmujące szczególnie ważne miejsce w nauczaniu Papieża, takie jak nauczanie społeczne, ekumenizm, teologia ciała, relacje wiary i rozumu. Ponadto uczestnicy wezmą udział w szeregu spotkań (m.in. z ks. abp. Stanisławem Budzikiem) oraz wyjazdów. Podczas swojego pobytu zwiedzą Zamość i Kozłówkę oraz udadzą się na objazd po miejscach ściśle związanych z Janem Pawłem II – zobaczą Kraków, Częstochowę i Wadowice. W planie podróży nie zabraknie również Warszawy oraz Oświęcimia. Niemal czterotygodniowa edukacja zostanie zakończona egzaminami. Cieszymy się, że jest to kolejna wizyta na KUL studentów i profesorów z tego amerykańskiego uniwersytetu.

Biblioteka Uniwersytecka KUL  zaprasza na wystawę "Lubelska Szkoła Filozoficzna - Założyciele".

Ekspozycja została przygotowana przez zespół Czytelni Głównej i Czytelni Teologiczno-Filozoficznej przy współudziale pracowników Katedry Metafizyki.

Wystawa będzie czynna do 31 stycznia 2016 r.

Instytut Historii Sztuki KUL oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na VII edycję otwartych wykładów o sztuce Nieskończony eksperyment - sztuka i obrazy nowoczesności.

2020_Aramaic_Enoch_ConferenceSekcja Nauk Biblijnych Wydziału Teologii KUL zaprasza do uczestnictwa w konferencji online „From the Books of Enoch to Genesis Apocryphon: Aramaic Manuscripts of 1 Enoch and Related Aramaic Traditions from Qumran”, która odbędzie się 20–22 października 2020 r. Uczestnictwo w konferencji jest darmowe, konieczna jest rejestracja.

Strona konferencji

Program  (strefa czasowa - EST/EDT, wschodnie wybrzeże USA)

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.