chrześcijanie w świecie islamu Wydział Teologii, Misjonarze Afryki oraz Siostry Misjonarki NMP Królowej Afryki zapraszają na sympozjum z okazji 150-lecia obu zgromadzeń „Chrześcijanie w świecie islamu. Dialog-posłannictwo-świadectwo", które odbędzie się 25-26 stycznia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

wieczór kolęd hiszpanskichKatedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL zaprasza na wieczór kolęd hiszpańskich i polskich, który rozpocznie się 25 stycznia 2019 r. o godz. 17.30 w Kolegium Norwidianum, sala CN-107.

Tydzień modlitw o chrześcijanTradycyjnie już Instytut Ekumeniczny KUL włącza się w archidiecezjalne obchody Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan, który w tym roku będzie trwał od 18 do 25 stycznia. Codziennie (oprócz soboty) o godz. 12.30 w Kościele Akademickim będzie odprawiana Eucharystia w tej intencji .

Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa z Księgi Powtórzonego Prawa: Dąż do sprawiedliwości (Pwt 16,20).

Od 4 do 30 stycznia 2019 r. Uniwersytet Otwarty KUL po raz kolejny gości grupę studentów z University of St. Thomas (Minnesota, USA), którzy uczestniczą w programie edukacyjnym John Paul II in His Polish Context.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 26 stycznia 2019 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

img_7889 "Media-Kościół-Dialog" to tytuł debaty, która odbędzie się w ramach cyklu Ekumeniczny Lublin. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie 2 grudnia 2020 o godz. 18.00. W debacie wezmą udział rzecznicy prasowi Kościołów- ks. dr Leszek Gęsiak SJ (Kościół Rzymskokatolicki), Agnieszka Godfrejów-Tarnogóska (Kościół Ewangelicko-Agusburski), dk.  dr Łukasz Leonkiewicz (Kościół Prawosławny) oraz ks. dr hab. Krzysztof Marcyński SAC (UKSW). Spotkanie poprowadzi ks. dr hab. Sławomir Pawłowski, prof. KUL. Debata będzie transmitowana online na stronie: http://ekumenizmlublin.pl.

seminarium_Kloczowski1 Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych KUL oraz Dyrektor Ośrodka Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL serdecznie zapraszają na Pierwsze Seminarium im. Jerzego Kłoczowskiego pt. Człowiek w czasie i przestrzeni. Prof. Jerzy Kłoczowski człowiek i naukowiec - w 3 rocznicę śmierci Profesora.
Seminarium odbędzie się 2 grudnia 2020 r. o godz. 11.00 na platformie MS Teams. Link do spotkania .

02.12.2020 - 03.12.2020

Ekologia – nauka czy ideologia?

Program sympozjum Ekologia – nauka czy ideologiaZapraszamy do udziału w sympozjum Ekologia – nauka czy ideologia, które odbędzie się 3 grudnia 2020 r. Sympozjum organizują Katedra Filozofii Kultury i Podstaw Retoryki KUL, Katedra Historii Filozofii UKSW, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, a także Fundacja „Lubelska Szkoła Filozofii” i Adler Institute z USA. Będzie to już XIX Międzynarodowe Sympozjum z cyklu Przyszłość Cywilizacji Zachodu.

Wszystkie wykłady odbędą się online na platformie internetowej TEAMS.

Link do Sympozjum https://bit.ly/2020_cywilizacja.

05.12.2020 - 08.12.2020

Nowy temin rekolekcji adwentowych

Nastąpiła zmiana terminu rekolekcji adwentowych. Odbęda się one od 6 do 8 grudnia. Nauki będzie głosił o. Paweł Szpyrka SJ.

Nauki w niedzielę na wszystkich Mszach św., a w poniedziałek  i wtorek na roratach o 6.30 oraz o 12.30 i 19.00.

Przypominamy, że w związku z obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi w Kościele Akademickim KUL może przebywać jednocześnie maksymalnie 16 osób. Wszystkie msze św. są transmitowane online.