Bieżące

15.10.2012 - 17.10.2012

Dziecko żydowskie

Pracownia Literatury Polsko-Żydowskiej KUL oraz Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego zapraszają na konferencję naukową pt. Dziecko żydowskie, która odbędzie się 16-17 października 2012 r. w Centrum „Synagoga” w Zamościu. Konferencja jest organizowana dla uczczenia 70. rocznicy likwidacji zamojskiego getta.

Wydział Nauk Społecznych KUL, Fundacja Konrada Adenauera oraz Fundacja Rozwoju KUL zapraszają 16 października 2012 r. o godz. 14.00 na konferencję naukową pt. Samorząd terytorialny w Polsce i w Niemczech. Przeszłość i teraźniejszość.

Wydział Nauk Społecznych KUL i Fundacja Konrada Adenauera zapraszają w dniach 15-16 października 2012 r. na międzynarodową konferencję pt. Społeczna odpowiedzialność gospodarki.

Wkrótce

Wystawa – Ars e cella. W oczekiwaniu na nowe muzeumMuzeum KUL zaprasza na wystawę "Ars e cella. W oczekiwaniu na nowe muzeum", na której prezentowane będą nowożytne rzeźby ołtarzowe oraz malarstwo religijne i rodzajowe. Wystawa będzie czynna 27 lipca – 31 sierpnia 2020.

 

Więcej

Wydział Filozofii zaprasza do udziału w 4th Chinese-Polish Workshop on Applied Logic.

 

Workshop, który odbędzie się na KUL 17-18 sierpnia 2020 r., jest organizowany we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Polską Akademią Nauk i uniwersytetami z Chin - Bejing Normal University, Zhejiang University in Hangzhou, Tsinghua University Beijing i Sun Yat-Sen University, Guangzhou.

 

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

 

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl