17.09.2016 - 18.09.2016

Lubelski Piknik Naukowy

lubelski piknik naukowy 2016Blisko 140 pokazów i projektów naukowych czeka na uczestników Lubelskiego Pikniku Naukowego, który odbędzie się w niedzielę 18 września 2016 r. na Arenie Lublin. To jedna z największych imprez popularnonaukowych w kraju, organizowana w ramach XIII Lubelskiego Festiwalu Nauki. W jej programie znalazło się również wiele ciekawych propozycji przygotowanych przez naukowców z KUL.

plakat II Kongres HispanistówKoło Hiszpańsko-Polskie przy KUL wraz z Kołem Naukowym Doktorantów Wydziału Nauk Humanistycznych KUL zapraszają wszystkich młodych badaczy (studentów, doktorantów) do wzięcia udziału w II Ogólnopolskim Kongresie Młodych Hispanistów, który odbędzie się w dn. 17-19 listopada 2016 r. Kongres jest skierowany do osób zainteresowanych problematyką hispanistyczną i prowadzących badania w zakresie studiów hispanistycznych w szerokim tego słowa znaczeniu. Termin zgłoszeń upływa 21 października 2016 r.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl