Sieć Naukowa Prawa Sportowego zaprasza na otwarte seminarium naukowe dotyczące podsumowania Letnich Igrzysk Olimpijskich i Letnich Igrzysk Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016. Spotkanie odbędzie się 11 października 2016 r. o godz. 18:00 w sali CI-204 (Collegium Iuridicum KUL).

poradnia zdrowia kulPoradnia Zdrowia KUL przy Fundacji Rozwoju KUL oraz Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zapraszają na cykliczną akcję krwiodawstwa „Braterstwo Krwi” , która odbędzie się 11 października 2016 r. (wtorek) w godz. 9.00 – 13.00 w Atrium Collegium Norwidianum KUL. Serdecznie zapraszamy! Dla uczestników słodkie niespodzianki.

Fotorelacja

JP II - dar Polski dla świataKUL włącza się również w obchody Dnia Papieskiego w Puławach. Do 23 października 2016 r. w kościele p.w. św. Rodziny będzie można oglądać wystawę „Papież Jan Paweł II – dar Polski dla świata, przygotowaną na Uniwersytecie w związku z kanonizacją Patrona Uczelni.

s. zdybicka totus laureatSiostra Profesor Zofia Zdybicka filozof, pedagog, religioznawca, emerytowana profesor KUL, otrzymała Nagrodę TOTUS 2016 w kategorii Propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II. Nominacja a następnie nagroda zostały przyznane „za dokonania na polu filozofii i zaangażowanie w organizację życia naukowego, szczególnie za świadectwo dawane o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II”.

Nagrody TOTUS określane są mianem „katolickiego Nobla”. Te prestiżowe wyróżnienia przyznaje Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia osobom i instytucjom, których działalność w sposób wybitny przyczynia się do promowania godności człowieka w duchu nauczania Świętego Jana Pawła II.

Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Siostrze Profesor serdecznie gratulujemy!

orientation weekW dniach 8-12 października 2016 r. odbędzie się Tydzień Orientacyjny (Orientation Week) dla nowych studentów. Orientation Week obejmuje 5-dniowy cykl spotkań z grupą studentów obecnie rozpoczynających naukę na Uniwersytecie. Podstawowym celem tych spotkań jest zapoznanie studentów z zagranicy z rzeczywistością studiowania i życia w Polsce.

poradnia zdrowia KULPoradnia Zdrowia KUL zaprasza 11, 12 oraz 13 października 2016 r. na Dni Otwarte, w ramach których będzie można m.in.  oddać krew w ramach akcji „Braterstwo krwi”, zmierzyć poziom ciśnienia oraz cukru we krwi, a także zapoznać się z ofertą Poradni.

Dodatkowy nabór na studia podyplomowe trwa jeszcze

do 22 października 2016 r.
Więcej informacji można znaleźć na stronie studiów podyplomowych lub na profilu Facebook.

03.10.2016 - 12.10.2016

Rekolekcje na dobry początek

rekolekcje na dobry początekDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza na trzydniowe rekolekcje “z buta” na dobry początek. Spotkania rekolekcyjne odbywać się będą w dniach 10-12 października 2016 r.:

• w Auli ks. kard. Wyszyńskiego w Gmachu Głównym KUL o godz. 12.00 dla studentów pierwszego roku w Kościele Akademickim o godz. 19.00 dla pozostałych roczników i pracowników lubelskich uczelni.

Do udziału w rekolekcjach zapraszamy gorąco całe środowisko akademickie.

Konferencja V KongresWielkimi krokami zbliża się V Kongres Kultury Chrześcijańskiej, który będzie rozpoczynał obchody jubileuszu 100-lecia KUL. Obu tych ważnych wydarzeń dotyczyła konferencja prasowa z udziałem Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa Stanisława Budzika oraz Rektora KUL ks. prof. dra hab. Antoniego Dębińskiego, która miała miejsce 22 września 2016 r. w Muzeum Uniwersyteckim.

Fotorelacja

Materiał filmowy

plakat II Kongres HispanistówKoło Hiszpańsko-Polskie przy KUL wraz z Kołem Naukowym Doktorantów Wydziału Nauk Humanistycznych KUL zapraszają wszystkich młodych badaczy (studentów, doktorantów) do wzięcia udziału w II Ogólnopolskim Kongresie Młodych Hispanistów, który odbędzie się w dn. 17-19 listopada 2016 r. Kongres jest skierowany do osób zainteresowanych problematyką hispanistyczną i prowadzących badania w zakresie studiów hispanistycznych w szerokim tego słowa znaczeniu. Termin zgłoszeń upływa 21 października 2016 r.

Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.

ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni