akademicka pielgrzymka do wąwolnicyDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza do udziału w akademickiej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Wąwolnicy w sobotę 22 października 2016 r. W pielgrzymce uczestniczą wszystkie duszpasterstwa akademickie Lublina, a jej punktem kulminacyjnym będzie Msza św. o godz. 12  w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej, której przewodniczyć będzie ks. abp Stanisław Budzik. Zapisy trwają do piątku 21 października w Herbaciarni, Sekretariacie Duszpasterstwa, zakrystii i u duszpasterzy.

Ks. Wojtyła opłatek 1972Kościół katolicki na całym świecie 22 października wspomina w liturgii św. Jana Pawła II. Z tej okazji w Kościele Akademickim KUL o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św., której przewodniczyć będzie Prorektor ds. studenckich ks. dr hab. Andrzej Kiciński, prof. KUL. Zapraszamy do wspólnej modlitwy całą społeczność akademicką.

wystawa zaczęło się a KULBiblioteka Uniwersytecka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy Zaczęło się w Lublinie... na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim: „Od Nieocenzurowanej Oficyny Wydawniczej do NOW-ej 1976-1989”, które odbędzie się 20 października 2016 r. o godz. 14.00 w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej (IV p.) w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL.

Dziekan Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL serdecznie zaprasza na cykl wykładów gościnnych w języku angielskim "Company Law Worldwide, Concentrating on the Law of Private and Family Companies and International Scandals", które poprowadzi poprowadzi Prof. Tom Jersild, emerytowany adwokat z kancelarii Mayer Brown LLP, obecnie konsultant Banku Światowego.

Wydarzenie, zorganizowane we współpracy z Center for International Legal Skills z siedzibą w Salzburgu, będzie miało miejsce w dniach 18-26 października 2016 r.

Harmonogram wykładów

16.10.2016 - 05.12.2016

Akcja „Polacy-Rodakom”

Polacy rodakomSpołeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 17 października do 5 grudnia 2016 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych, artykułów szkolnych i książek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie.

100 na 100Obrazy i rysunki Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego, Jacka Malczewskiego czy Jerzego Nowosielskiego, a także cenne rzeźby, porcelanę i rękopisy pochodzące ze zbiorów KUL  można podziwiać w Zamku Królewskim w Warszawie. Wystawa „100 na 100. Sto najcenniejszych dzieł sztuki ze zbiorów KUL na stulecie KUL” została przedłużona i będzie prezentowana do 31 stycznia 2017 r. Wystawa inauguruje oficjalne obchody jubileuszu 100-lecia KUL.

Patronat honorowy nad wystawą objęli: Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr. hab. Piotr Gliński, Arcybiskup Metropolita Warszawski Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Lubelski Jego Ekscelencja Stanisław Budzik.

Fotorelacja z otwarcia wystawy

JP II - dar Polski dla świataKUL włącza się również w obchody Dnia Papieskiego w Puławach. Do 23 października 2016 r. w kościele p.w. św. Rodziny będzie można oglądać wystawę „Papież Jan Paweł II – dar Polski dla świata, przygotowaną na Uniwersytecie w związku z kanonizacją Patrona Uczelni.

s. zdybicka totus laureatSiostra Profesor Zofia Zdybicka filozof, pedagog, religioznawca, emerytowana profesor KUL, otrzymała Nagrodę TOTUS 2016 w kategorii Propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II. Nominacja a następnie nagroda zostały przyznane „za dokonania na polu filozofii i zaangażowanie w organizację życia naukowego, szczególnie za świadectwo dawane o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II”.

Nagrody TOTUS określane są mianem „katolickiego Nobla”. Te prestiżowe wyróżnienia przyznaje Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia osobom i instytucjom, których działalność w sposób wybitny przyczynia się do promowania godności człowieka w duchu nauczania Świętego Jana Pawła II.

Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Siostrze Profesor serdecznie gratulujemy!

Dodatkowy nabór na studia podyplomowe trwa jeszcze

do 22 października 2016 r.
Więcej informacji można znaleźć na stronie studiów podyplomowych lub na profilu Facebook.

Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.

ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

19.01.2021 - 20.01.2021

Msza św. o dobrą sesję

Msza św. o dobrą sesjęSesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami. Warto więc nie tylko przysiąść nad książkami i notatkami, ale także zadbać o wsparcie duchowe. Dlatego Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich studentów i wykładowców na Mszę św. o dobrą sesję, która będzie sprawowana 20 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 w Kościele Akademickim KUL.