Wydział Filozofii zaprasza na Finał V Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego, który odbędzie się w środę, 5 kwietnia 2017 r., w Gmachu Głównym KUL.

Celem V Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego jest rozwój sprawności logicznych u młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz popularyzacja wiedzy o logice jako nauce o sposobach jasnego i ścisłego formułowania myśli, o regułach poprawnego rozumowania i uzasadniania twierdzeń. Finał jest wydarzeniem towarzyszącym LIX Tygodnia Filozoficznego "Źródła filozofii europejskiej".

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych oraz Instytut Historii Sztuki KUL i Instytut Sztuk Pięknych UMCS na dwunasty wykład VIII edycji otwartych wykładów o sztuce z cyklu Sztuka i technologia „Cyfrowy ekosystem sztuki wizualnej”, który wygłosi Piotr Celiński.

Wykład odbędzie się 5 kwietnia 2017 r. o godz. 17.00 w Filii na 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie przy ul. ul. Peowiaków 12.

04.04.2017 - 05.04.2017

III Dzień Dziennikarza

Dziennikarz w sytuacji zagrożenia to hasło III Dnia Dziennikarza, który już w najbliższą środę 5 kwietnia odbędzie się w auli 241 DMMII w Campusie na Majdanku. Pracownicy naukowi Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL razem z dziennikarzami radiowymi i telewizyjnymi oraz z pracownikami służb zapewniających bezpieczeństwo, będą wspólnie zastanawiać się nad warunkami pracy dziennikarza w sytuacji zagrożenia. Zapraszamy do udziału.

Wydział Filozofii KUL w ramach sesji "Wiara filozoficzna" zaprasza na wykład "The Aquinas-Locke Model of Faith", który wygłosi prof. Trent Dougherty (Baylor University).

Wykład odbędzie się 5 kwietnia 2017 r. o godz. 16.15 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113 w w ramach LIX Tygodnia Filozoficznego "Źródła filozofii europejskiej".

Biblioteka nie straszyBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza do udziału w konkursie literacko-plastycznym „Biblioteka nie straszy! Opowieść biblioteczna”. Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i podkreślenie roli czytania oraz bibliotek w życiu społecznym każdego człowieka. Konkurs jest adresowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Do konkursu można zgłaszać prace w formie opowiadania lub komiksu o tematyce związanej z czytaniem, biblioteką lub bibliotekarzami. Termin składania prac konkursowych: 30 kwietnia 2017 r.

Krzyż Kościół AkademickiOd 3 do 6 kwietnia 2017 r. w Kościele Akademickim KUL trwać będą rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Janusz Chwast, dominikanin, długoletni duszpasterz Duszpasterstwa Akademickiego Studnia na warszawskim Służewiu. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy św. o godz. 12.30, 17.00 i 19.00.

W dniach 3-7 kwietnia 2017 roku Koło Filozoficzne Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II organizuje LIX Tydzień Filozoficzny, kontynuując w ten sposób jedną z najstarszych tradycji Wydziału Filozofii.

wystawa KUL ZamośćRektor KUL oraz Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Muzeum Zamojskim w Zamościu od 18 marca do 31 maja 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

14.03.2017 - 09.04.2017

Wielkopostna akcja charytatywna

wielkopostna zbiórka charytatywnaWielki Post to czas, kiedy społeczność KUL włącza się w dzieła charytatywne. Tym razem chcemy kontynuować rozpoczętą podczas ostatniego Adwentu akcję pomocy dla Dziennego Centrum dla Dzieci i Młodzieży w gruzińskim mieście Kutaisi.

Datki na pomoc dla świetlicy będą zbierane do puszek ustawionych przy portierniach i w Dziale Komunikacji KUL (GG-103). Akcja potrwa do 9 kwietnia 2017 r.

powtórki przed maturąPo raz kolejny startują Uniwersyteckie Powtórki przed Maturą. To doskonała okazja, aby uporządkować i utrwalić wiedzę m.in. z języka polskiego, matematyki czy języków obcych. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, wystarczy się zarejestrować. Powtórki rozpoczynają się w sobotę 11 marca 2017 r.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni