Hermeneutics and TruthWydział Filozofii KUL zaprasza na konferencję „Hermeneutics and Truth”, która odbędzie się 21 kwietnia 2017 r. o godz. 14.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Szalom AszPracownia Literatury Polsko-Żydowskiej KUL zaprasza na seminarium naukowe „Szalom Asz. Pomiędzy chrześcijaństwem a judaizmem”, które odbędzie się 21 kwietnia 2017 r. o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-56.

V Polska Konferencja EyetrackingowaInstytut Psychologii KUL, Instytut Komunikacji Specjalistycznej i Interkulturowej UW, Uniwersytet SWPS, Neuro Device Group oraz  Scandinavian Workshop on Applied Eye Tracking zapraszają na V Polską Konferencję Eyetrackingową, która odbędzie się 21-23 kwietnia 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL, aula CTW-113.

Wincenty PolMuzeum Lubelskie w Lublinie - Oddział Muzeum Literackie w Lublinie Filia Dworek Wincentego Pola, Instytut Filologii Polskiej i Biblioteka Instytutu Filologii Polskiej KUL oraz Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział Lubelski Pracownia Wincentego Pola zapraszają na IX Ogólnopolską Konferencję Polowską „Wincenty Pol w relacjach rodzinnych, zawodowych, towarzyskich”, która odbędzie się 20-21  kwietnia 2017 r. w Lublinie.

seminarium HermeneuticsWydział Filozofii KUL zaprasza na seminarium prof. Eduardo Echeverria (Detroit)  „Hermeneutics and Truth”, które odbędzie się od 19 do 21 kwietnia 2017 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Obchodzony niedawno Światowy Dzień Autyzmu skłania do refleksji na temat obecności i miejsca osób autystycznych w społeczeństwie. Przekuwając ideę w czyny, Fundacja Pro Liberis et Arte i Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL zaprosiły młodzież ze szkół średnich do udziału konkursie "Być jak autystyczny hipster" i podjęcia trudu przygotowania plakatów społecznych oraz spotów reklamowych, które mogłyby nam pomóc zrozumieć i włączyć w nasz świat pracy, zabaw i wypoczynku osoby autystyczne. Wszystko po to, aby osoby te zaczęły żyć nie obok nas, ale z nami. Akcja rozpoczęła się 10 kwietnia 2017 r., a laureatów konkursu poznamy w czerwcu b.r.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl