Odformalizowanie postępowania sądowegoKatedra Prawa Karnego i Postępowania Karnego WZPiNoS KUL w Stalowej Woli serdecznie zaprasza do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej "W kierunku odformalizowania postępowania sądowego. Perspektywy a rzeczywistość", która odbędzie się w Sandomierzu 24 kwietnia 2017 r. (poniedziałek) o godz. 10.00 w Gmachu Instytutu Teologicznego/Kurii Diecezjalnej, ul. Mariacka 9.

polskie korzenie IzraelaMiędzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL, Pracownia Literatury Polsko-Żydowskiej KUL, Pracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL oraz Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce zapraszają na promocję książki Łukasza Sroki i Mateusza Sroki „Polskie korzenie Izraela. Wprowadzenie do tematu. Wybór źródeł”, która odbędzie się 24 kwietnia 2017 r. o godz. 17.30 w Jesziwa Chachmej w Lublinie,  ul. Lubartowska 85.

Spotkanie poprowadzi prof. Sławomir Jacek Żurek (KUL), a recenzje przestawią dr hab. Sabina Bober (KUL) i dr Agnieszka Karczewska (KUL).

Obchodzony niedawno Światowy Dzień Autyzmu skłania do refleksji na temat obecności i miejsca osób autystycznych w społeczeństwie. Przekuwając ideę w czyny, Fundacja Pro Liberis et Arte i Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL zaprosiły młodzież ze szkół średnich do udziału konkursie "Być jak autystyczny hipster" i podjęcia trudu przygotowania plakatów społecznych oraz spotów reklamowych, które mogłyby nam pomóc zrozumieć i włączyć w nasz świat pracy, zabaw i wypoczynku osoby autystyczne. Wszystko po to, aby osoby te zaczęły żyć nie obok nas, ale z nami. Akcja rozpoczęła się 10 kwietnia 2017 r., a laureatów konkursu poznamy w czerwcu b.r.

konferencja Internet jako przestrzeń relacji społecznychEdukacja online, przemoc czy teorie spiskowe w internecie to tylko niektóre tematy, jakie podejmują uczestnicy ogólnopolskiej konferencji studencko-doktoranckiej  „Internet jako przestrzeń relacji społecznych - szanse, ograniczenia, perspektywy", która odbywa się 19-20 stycznia 2021.

Zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku