Odformalizowanie postępowania sądowegoKatedra Prawa Karnego i Postępowania Karnego WZPiNoS KUL w Stalowej Woli serdecznie zaprasza do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej "W kierunku odformalizowania postępowania sądowego. Perspektywy a rzeczywistość", która odbędzie się w Sandomierzu 24 kwietnia 2017 r. (poniedziałek) o godz. 10.00 w Gmachu Instytutu Teologicznego/Kurii Diecezjalnej, ul. Mariacka 9.

polskie korzenie IzraelaMiędzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL, Pracownia Literatury Polsko-Żydowskiej KUL, Pracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL oraz Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce zapraszają na promocję książki Łukasza Sroki i Mateusza Sroki „Polskie korzenie Izraela. Wprowadzenie do tematu. Wybór źródeł”, która odbędzie się 24 kwietnia 2017 r. o godz. 17.30 w Jesziwa Chachmej w Lublinie,  ul. Lubartowska 85.

Spotkanie poprowadzi prof. Sławomir Jacek Żurek (KUL), a recenzje przestawią dr hab. Sabina Bober (KUL) i dr Agnieszka Karczewska (KUL).

Obchodzony niedawno Światowy Dzień Autyzmu skłania do refleksji na temat obecności i miejsca osób autystycznych w społeczeństwie. Przekuwając ideę w czyny, Fundacja Pro Liberis et Arte i Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL zaprosiły młodzież ze szkół średnich do udziału konkursie "Być jak autystyczny hipster" i podjęcia trudu przygotowania plakatów społecznych oraz spotów reklamowych, które mogłyby nam pomóc zrozumieć i włączyć w nasz świat pracy, zabaw i wypoczynku osoby autystyczne. Wszystko po to, aby osoby te zaczęły żyć nie obok nas, ale z nami. Akcja rozpoczęła się 10 kwietnia 2017 r., a laureatów konkursu poznamy w czerwcu b.r.

2020_Aramaic_Enoch_ConferenceSekcja Nauk Biblijnych Wydziału Teologii KUL zaprasza do uczestnictwa w konferencji online „From the Books of Enoch to Genesis Apocryphon: Aramaic Manuscripts of 1 Enoch and Related Aramaic Traditions from Qumran”, która odbędzie się 20–22 października 2020 r. Uczestnictwo w konferencji jest darmowe, konieczna jest rejestracja.

Strona konferencji

Program  (strefa czasowa - EST/EDT, wschodnie wybrzeże USA)

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.