Ruch KibucowyMiędzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL, Pracownia Literatury Polsko-Żydowskiej KUL, Pracownia Dziejów Mniejszości  Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL zapraszają na wykład otwarty dra hab. prof. UP im. KEN Łukasza Sroki „Ruch kibucowy w XIX i XX wieku oraz etapy jego rozwoju”, który odbędzie się 24 kwietnia 2017 r. o godz. 12.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-056.

Nauka w czasach biurokracjiInstytut Jana Pawła II KUL zaprasza na spotkanie z cyklu „Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie” w ramach Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II, podczas którego referat „Nauka w czasach biurokracji” wygłosi prof. dr hab. inż. Roman Z. Morawski (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej).

Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia 2017 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Po spotkaniu przewidziana jest dyskusja. Wstęp wolny.

Q

17.06.2021 - 20.06.2021

II Festiwal Wschodnich Podróży

Logo festiwalu East estBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na East est - II Festiwal Wschodnich Podróży, który odbędzie się w dniach 18-20 czerwca 2021 r. Gośćmi spotkania będą m.in. Krzysztof Wielicki, Piotr Milewski, Waldemar Tatarczuk i Boniek Falicki. Tematyka wschodnia rozumiana będzie szeroko – to zarówno dalekie rejony Europy i Azji, jak też wschodnia Polska. W programie spotkania z podróżnikami, wystawy, warsztaty, koncerty i wiele innych atrakcji.

Szczegóły na stronie festiwalu http://eastestfestiwal.eu/

Katedra Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa KUL oraz Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na Lubelskie Seminarium Otwarte im. ks. Andrzeja Maryniarczyka SDB. Gościem seminarium będzie prof. Marek Rembierz, który wygłosi referat pt. Stefan Swieżawski: realizm metafizyczny jako pedagogia nadziei.

Seminarium rozpocznie się online w poniedziałek, 21 czerwca 2021 r. o godz. 17.00. Link do spotkania bit.ly/filozofia_otwarte_seminarium_4.

Dodatkowe informacje www.filozofia.kul.pl.