rafal_ohmeProfesor Rafał Ohme jest psychologiem, nazywanym ojcem neuromarketingu. Światową sławę zyskał dzięki prowadzonym badaniom nad  reklamą i działaniami marketingowymi przy użyciu neurofizjologii. Jego działalność naukowa skupia się wokół emocji w komunikowaniu i zarządzaniu. Prof. Ohme jest wykładowcą m.in. Uniwersytetu SWPS,  Stellenbosch w Kapsztadzie oraz na Uniwersytecie Renmin w Pekinie. Poza zainteresowaniami naukowymi prowadzi szkolenia dla menadżerów i liderów biznesu na całym świecie. Występował w 30 krajach na 5 kontynentach. Autor bestsellera Emo Sapiens.

lfn_logo_3W ramach XIV Lubelskiego Festiwalu Nauki prof. Rafał Ohme wygłosi wykład otwarty pt. Emo Sapiens. Harmonia emocji i rozumu, w którym opowie słuchaczom o emocjach, mózgu i umyśle. Wyjaśni czym jest podświadomość oraz intuicja, opowie kim jest Emo Sapiens.

Wykład odbędzie się 28.09.2017 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031, godz. 15.00.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.

Konferencja „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”Zygmunt Haupt to jeden w najwybitniejszych emigracyjnych dwudziestowiecznych pisarzy polskich, laureat  Nagrody Literackiej „Kultury”, którego twórczość wciąż jest odkrywana w rodzinnym kraju. Jego postaci i dziełom poświęcona będzie międzynarodowa konferencja naukowa „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”,  której jednym z organizatorów będzie Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną KUL. Konferencja odbędzie się 22-24 września 2021, w siedzibie Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM (Collegium Maius). Obrady będą odbywać się w formie hybrydowej, chętni do udziału w konferencji w formie online są proszeni o kontakt na adres konferencjahaupt2020@gmail. com.