Ośrodek Badań Filozoficznych, Instytut Filozofii UMCS, Wydział Filozofii i Kognitywistyka KUL, Uniwersytet Villanova, Instytut Filozofii i Socjologii PAN oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają w dniach 20-22 października 2017 r. na III Konferencję Avant. Trends in Interdisciplinary Studies pt. Understanding Social Cognition, która odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur.

Kognitywistyka i Wydział Filozofii KUL oraz Instytut Psychologii KUL zapraszają pracowników oraz studentów na wykład Profesora Francisco Ponsa (University of Oslo) "Emotion understanding in children: retrospect and prospect". Wykład rozpocznie się  w piątek, 20 października 2017 r., o godz. 13.00 w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW-302.

Wydział Filozofii oraz Katedra Filozofii Prawa i Praw Człowieka i Katedra Metafizyki KUL zapraszają na XXVIII Sympozjum Arystotelesowskie z cyklu Główne pojęcia filozofii Arystotelesa. Sympozjum "Bóg i Absolut w wyjaśnianiu rzeczywistości" odbędzie się  20-22 października 2017 r. w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym.

„Żydzi w krajach bloku sowieckiego w epoce stalinizmu (polityka narodowościowa ZSRS)”Pracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL oraz Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk zaprasza na międzynarodową konferencję "Żydzi w krajach bloku sowieckiego w epoce stalinizmu (polityka narodowościowa ZSRS)", która odbędzie się 19-20 października 2017 r. na KUL

zmartwychwstancy-1 Centrum Ucrainicum KUL, Kuria Generalna Zmartwychwstańców w Rzymie, Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego w Lublinie oraz Fundacja Kisiela  zapraszają na międzynarodową konferencję naukową "Praca dla chrześcijańskiego Wschodu. Księża Zmartwychwstańcy wobec obrządku greckokatolickiego". Wydarzenie odbędzie się 31 stycznia 2020 r. o godz. 9.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-925

04.03.2020 - 06.03.2020

Czas na umysł 2.0

Czas na umysł 2.0 to Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL dla młodych naukowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona 5 i 6 marca 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, psychologia ewolucyjna, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia, neuroetyka oraz neurobiologia.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.