Deo et patriae koncert10 grudnia 2017 r., godz. 16.00 w Kościele Akademickim KUL odbędzie się koncert zatytułowany „Deo et Patriae – koncert w 99. rocznicę powstania KUL". Wykonawcami koncertu będą: Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Chór Instytutu Muzykologii KUL, Zespół instrumentów dętych, Iwona Sawulska – sopran, Ewa Wołoszkiewicz – mezzosopran, Małgorzata Papiewska – alt, Andrzej Gładysz – tenor, Elżbieta Charlińska – organy, prof. Grzegorz Pecka – dyrygent.

W programie utwory A. Brucknera, J. Ruttera, J. S. Bacha.

Koncert objął Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.

Zadanie zrealizowano dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodów 700-lecia miasta w 2017 r.

Opus MagnumRektor KUL serdecznie zaprasza w niedzielę 10 grudnia 2017 r. na koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. Z okazji 99. rocznicy powstania KUL, z Nadzwyczajnym koncertem kameralnym wystąpią: Nelson Goerner - fortepian, Jakub Jakowicz - skrzypce, Katarzyna Budnik - Gałązka - altówka, Marcin Zdunik - wiolonczela i Krzysztof Firlus - kontrabas. Aula im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL, godz. 18.00, wstęp wolny.

07.12.2017 - 10.12.2017

Obchody 99. rocznicy powstania KUL

99 rocznica powstania KUL8 grudnia 2017 r. przypada 99. rocznica powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Z tej okazji o godz. 19.00 w Kościele Akademickim KUL zostanie odprawiona dziękczynna Msza św., natomiast wcześniej, o godz. 11.00, w Auli im. S. Kard. Wyszyńskiego odbędzie się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i lokalnych pracownikom KUL.

Natomiast 10 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 w Kościele Akademickim KUL odbędzie się koncert Chóru Akademickiego KUL z zespołem instrumentów dętych pod tytułem  „Deo et Patriae - koncert w 99. rocznicę KUL”, a o godz. 18.00 w Auli im. S. Kard. Wyszyńskiego będzie miał miejsce nadzwyczajny koncert kameralny w ramach cyklu OPUS MAGNUM – KULowskie wieczory z muzyką.

W czytelni Międzywydziałowej Biblioteki Nauk Matematyczno-Przyrodniczych oglądać można wystawę prezentującą postery prac dyplomowych powstałych w ramach seminarium magisterskiego "Projektowanie krajobrazu kulturowego", pod kierunkiem prof. Sławomira Kolo. Najczęściej są to koncepcje projektowe z Lublina i okolic lub prace związane z miejscem pochodzenia studentów. Ponadto na wystawie pokazane zostały prace rysunkowe i projekty koncepcyjne prof. Sławomira Kolo. Wystawę można oglądać do 9 stycznia 2018 r. przy ul. Konstantynów 1H.

Pokolorujmy ich światDziekanat Wydziału Nauk Humanistycznych KUL  zaprasza do udziału w akcji społecznej „Razem pokolorujmy ich świat”. W ramach akcji od 7 do 14 grudnia 2017 r. prowadzona będzie zbiórka materiałów plastycznych dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego im. Antoniego Gębali w Lublinie. Dary można przynosić do Dziekanatu WNH (GG-147).

Sympozjum z logiki stosowanej 9-10 grudnia 2017 r. w Beijing Normal University odbędzie się pierwsze Chińsko-Polskie Sympozjum z Logiki Stosowanej. Sympozjum i Workshop są organizowane przez School of Philosophy w Beijing Normal University i Wydział Filozofii KUL.

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Ambasady RP w  Pekinie.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 17 października 2021.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.