04.04.2018 - 05.04.2018

Flesz Akademicki

FleszW czwartek 5 kwietnia 2018 r. o godz. 21.55 w TVP3 Lublin zostanie wyemitowany kolejny odcinek Flesza Akademickiego przygotowanego przez TV KUL. W programie najciekawsze wydarzenia z życia naszego Uniwersytetu.

KOngres HispanistówKatedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie oraz Koło Hiszpańsko-Polskie KUL zapraszają na II Kongres Hispanistów „Pomiędzy Wschodem a Zachodem”, którego tematem będą „Polscy misjonarze w krajach języka hiszpańskiego. Historia, współczesność, perspektywy”. Kongres odbędzie się 5-6 kwietnia 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113. W Kongresie udział zapowiedział J.E. Alberto Salas Barahona, Ambasador  Peru.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.