plakat_kwsm_2018Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL oraz Studenckie Koło Naukowe POLITEA zapraszają na seminarium praktyczne zatytułowane "Kobiety w służbach mundurowych". Wydarzenie odbędzie się 9 kwietnia 2018 r. o godz. 10.00 w budynku INPiSM KUL (ul. Droga Męczenników Majdanka 70), sala DMMII 134.

Władysław Śliewiński. Muzeum KUL oraz Instytut Historii Sztuki KUL serdecznie zapraszają na kolejny wykład towarzyszący wystawie: „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni. Kolekcja mistrzów Krzysztofa Musiała, która eksponowana jest w Muzeum KUL. Wykład wygłosi Dorota Seweryn-Puchalska (Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym), a jego bohaterem będzie Władysław Ślewiński. W poszukiwaniu Arkadii.Wydarzenie odbędzie się 9 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00 w Gmachu Głównym, sala GG-243.

„The History of Philosophy as Told from the Future” Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „The History of Philosophy as Told from the Future” w dniach 11-15 maja 2020 r. poprowadzi prof. Steve Fuller (University of Warwick).

wykłady „New World Order and New Atheism”Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „New World Order and New Atheism” w dniach 18-22 maja 2020 r. poprowadzi prof. Curtis Hancock (Rockhurst Jesuit University, Kansas City, Missouri).

2020_kul_wojtyla_memorial_lectures_plakat_reimersWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Veritas splendor and Philosophy w dniach 1-5 czerwca 2020 r. poprowadzi prof. Adrian Reimeres (Notre Dame University).

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.