kul_plakat_2018_DZIEN_WLOSKIInstytut Filologii Romańskiej KUL zaprasza na Dzień języka włoskiego i włoskiej kultury, który odbędzie się 18 kwietnia 2018 r. o godz. 10.00 w Gmachu Głównym, sala GG - 47. W programie wydarzenia zaplanowano prezentacje o kulturze i języku włoskim. Ponadto uczestnicy będą mogli wziąć udział w w grze terenowej „Quest all’italiana” – czyli jak wiele włoskich tajemnic kryje się w Lublinie – gra terenowa na Starym Mieście.

Plakat_VII_LSAKatedra Socjologii Kultury i Religii KUL, Kolegium Międzyobszarowych Studiów Indywidualnych UWr oraz Komisja Nauk Filologicznych PAN we Wrocławiu zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową  "Współczesne oblicza BAZARU" w ramach VII Lubelskich Spotkań Antropologicznych. Wydarzenie dobędzie się 18 kwietnia 2018 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 618 o godz. 9.30.

Przedmiotem rozważań w ramach VII LSA będą m.in. komercjalizacja struktur społecznych, funkcje kultury konsumpcyjnej czy rytualizacja  konsumpcji, jej wpływu na jakość życia i religię.

15.04.2018 - 20.04.2018

LX Tydzień Filozoficzny

Tydzień Filozoficzny to jedno z najstarszych wydarzeń odbywających się na Wydziale Filozofii. Tydzień, który organizuje Koło Filozoficzne Studentów KUL, w tym roku odbędzie się już po raz 60.w dniach 16-20 kwietnia 2018 r.

Wędrując różnymi drogami, najczęściej z teatrem spotykam znaki, które prowadzą na ścieżki, których zwieńczenie bardziej przeczuwam niż jestem pewien. Zobaczony obraz nie potrzebuje deformacji, stylizacji czy udziwnienia. Nosi w sobie prawdę, której pragnienie dostrzeżenia jest sensem tworzenia.

Leszek Mądzik

Zapraszamy na wyjątkowe i bezprecedensowe wydarzenie towarzyszące LX Tygodniowi Filozoficznemu - Faktura czasu. Wystawa fotografii Leszka Mądzika. Wystawa będzie czynna do 20 kwietnia 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.