kul_plakat_2018_konwersatorium1Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie", zaprasza na wykład  dr hab. Huberta Łaszkiewicza prof. KUL "Uniwersytet katolicki - jaki ma być? Wizja Stefana Sawickiego". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 25 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

kul_plakat_2018_konfa_ZWIERZETAKatedra Bioetyki Teologicznej KUL i Lokalna Komisja Etyczna do Spraw Doświadczeń na Zwierzętach w Lublinie zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową zorganizowaną z okazji Światowego Dnia Zwierząt Laboratoryjnych pt. „Doświadczenia na zwierzętach jako przedmiot refleksji interdyscyplinarnej”, która odbędzie się 25 kwietnia 2018 r. (środa) w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.Początek wydarzenia o godz. 10.00.

24.04.2018 - 27.04.2018

Akcja "Czytanie z kawą"

akcja_kawa_031Biblioteka Uniwersytecka KUL przed długim weekendem majowym chcąc zapewnić czytelnikom lepsze warunki do przyswajania wiedzy organizuje akcję "Czytanie z kawą".  W związku z tym w dniach 25-27 kwietnia 2018 r. zmienione zostają godziny otwarcia Biblioteki: Czytelnia Główna, Teologiczno-Filozoficzna oraz Wypożyczalnia będą otwarte od 9.00 do 21.00. Co więcej, w tych dniach każdy Czytelnik zostanie poczęstowany kawą i ciastkiem.

Ostatnia_Deska_Ratunku_2018Uniwersytet Otwarty KUL zaprasza wszystkich maturzystów na na Finał Uniwersyteckich Powtórek Przed Maturą 2018 "Ostatnia deska ratunku" który odbędzie się 25 kwietnia 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 302, początek o godz. 15.00.

W programie przewidziano:

• jak skutecznie korzystać z tablic matematycznych
  • jak poradzić sobie ze stresem, gdy dopadnie Cię efekt „czarnej dziury”
  • jak dobrze zaprezentować się na egzaminie ustnym z języka polskiego.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy elektroniczne na stronie www.open.kul.pl. Dla wszystkich uczestników przewidziano upominek.

zaproszenie_25Fundacja Rozwoju KUL, Miasto Lublin, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Polska Rada Ekumeniczna oddział w Lublinie zapraszają w ramach cyklu spotkań ekumenicznych  "Lublin ekumeniczny w stulecie niepodległości (1918-2018)" nabożeństwo ekumeniczne 25 kwietnia 2018 r.,  które rozpocznie się o godz. 18.00 w Katedrze Lubelskiej. Nabożeństwu przewodniczyć będzie ks. bp Krzysztof Nitkiewicz ordynariusz sandomierski, przewodniczący Rady KEP ds. Ekumenizmu. Kazanie wygłosi  bp Karol M. Babi, biskup naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP. Po nabożeństwie o godz. 19.00 w Trybunale Koronnym rozpocznie się Wieczór ekumeniczny, którego gościem będzie bp Krzysztof Nitkiewicz.

plakat_47.dni_spoleczne_planKoło Studentów Socjologii KUL zaprasza na 47. Dni Społeczne podejmujące zatytułowane  "W cieniu współczesności - przestępczość XXI wieku", które odbędą się w dniach 24-26 kwietnia 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113. Konferencja podejmie problemy przestępczości zorganizowanej,
cyberprzestępczości, reprywatyzacji, zielonej kryminologii, łamania prawa autorskiego czy więziennictwa. Wśród gości znajdują się  badacze społeczni, kryminolodzy, reprezentanci służb policyjnych i śledczych, aktywiści społeczni.

Dni Społeczne to cykliczna konferencja, z niemal 50-letnią historią, organizowana przez Koło Studentów Socjologii KUL. W trakcie spotkań poruszane są aktualne tematy z życia politycznego, społecznego i kulturalnego.

Program

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni