antyk_maj181Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim przy TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem ks. dr. Janusza Lewandowicza(Łódź) pt. „Cesarskie prawodawstwo zakonne do czasów Grzegorza Wielkiego”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 17 maja 2018 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-243.

seminarium_o_narzeczenstwie1Sekcja Socjologii Rodziny PTS, Oddział Lubelski PTS oraz Instytut Socjologii KUL zapraszają na seminarium naukowe, na którym dr hab. Iwona Przybył (UAM) wygłosi referat pt. "Reguły zawiązywania i przebiegu narzeczeństwa: dyktat czy wybór?" będący przyczynkiem do dyskusji. Seminarium odbędzie się 17 maja 2018r.  o godz. 9.30, w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-204.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów pt. Applied Ontology. An Introduction  odbędzie się w dniach 14-18 maja 2018 r., a poprowadzi ją Professor Barry Smith (Department of Philosophy - University at Buffalo, USA).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.