kul_plakat_2018_UZALEZNIENIA_1Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego w Instytucie Filologii Polskiej KUL zaprasza na seminarium interdyscyplinarne  z cyklu "Młodzież i uzależnienia". Wydarzenie odbędzie się 24 maja 2018 r. o godz. 10.00 w Gmachu Głównym, sala GG - 110.

15_UI_McGarryKatedra Filologii Celtyckiej KUL oraz Ambasada Irlandii serdecznie zapraszają na cykl wykładów otwartych o historii i kulturze Irlandii Understanding Ireland.
Piętnasty wykład w cyklu, zatytułowany "The Good Friday Agreement: Northern Ireland’s fragile peace process 20 years on" wygłosi dr Fearghal McGarry (Queen’s University, Belfast) 24 maja 2018 r. o godz. 12.30 W Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

Gościem honorowym będzie Pan Gerard Keown - Ambasador Irlandii.

Instytut Psychologii Organizacji i Zarządzania KUL, Polskie Stowarzyszenie Psychologii Organizacji zapraszają na konferencję zatytułowaną "Nowe wyzwania w pracy- innowacyjne działania psychologii organizacji", która odbędzie się w dn. 24-25 maja 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy. Wydarzenie odbywa się w ramach III Zjazdu Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Organizacji, podczas którego zostaną podjęte kwestie nowych wyzwań stawianych psychologii i organizacji  pracy oraz ochrony podmiotowości człowieka w pracy.

Program wydarzenia

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów pt. Aristotle. Ffrom Physics to Metaphysics odbędzie się 21-25 maja 2018 r., a poprowadzi ją Professor John Dudley (Department of Philosophy, Université Catholique de Louvain).

Szczegóły na stronie www Jacek Woroniecki Memorial Lectures.

kul_plakat_2020_konwersatorium3 Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład ks. prof. dr. hab. Jana Machniaka (Katedra Teologii Duchowości UPJPII) zatytułowany „Powołanie do kapłaństwa i wizja kapłana w nauczaniu Jana Pawła II". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 19 lutego 2020 r. w Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

antyk_luty20 Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej KUL oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem ks. prof. dra hab. Marka Starowieyskiego (Uniwersytet Warszawski) pt. Chrystus islamu – apokryficzna „Ewangelia Barnaby”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 27 lutego 2020 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym, sala GG-243.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.