kul_plakat_2018_UZALEZNIENIA_1Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego w Instytucie Filologii Polskiej KUL zaprasza na seminarium interdyscyplinarne  z cyklu "Młodzież i uzależnienia". Wydarzenie odbędzie się 24 maja 2018 r. o godz. 10.00 w Gmachu Głównym, sala GG - 110.

Instytut Psychologii Organizacji i Zarządzania KUL, Polskie Stowarzyszenie Psychologii Organizacji zapraszają na konferencję zatytułowaną "Nowe wyzwania w pracy- innowacyjne działania psychologii organizacji", która odbędzie się w dn. 24-25 maja 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy. Wydarzenie odbywa się w ramach III Zjazdu Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Organizacji, podczas którego zostaną podjęte kwestie nowych wyzwań stawianych psychologii i organizacji  pracy oraz ochrony podmiotowości człowieka w pracy.

Program wydarzenia

15_UI_McGarryKatedra Filologii Celtyckiej KUL oraz Ambasada Irlandii serdecznie zapraszają na cykl wykładów otwartych o historii i kulturze Irlandii Understanding Ireland.
Piętnasty wykład w cyklu, zatytułowany "The Good Friday Agreement: Northern Ireland’s fragile peace process 20 years on" wygłosi dr Fearghal McGarry (Queen’s University, Belfast) 24 maja 2018 r. o godz. 12.30 W Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

Gościem honorowym będzie Pan Gerard Keown - Ambasador Irlandii.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów pt. Aristotle. Ffrom Physics to Metaphysics odbędzie się 21-25 maja 2018 r., a poprowadzi ją Professor John Dudley (Department of Philosophy, Université Catholique de Louvain).

Szczegóły na stronie www Jacek Woroniecki Memorial Lectures.

2021_06_15_plakat_wyklad_w_debrach_i_buczynach Koło Naukowe "Krajobraz i Przestrzeń" serdecznie zaprasza na otwarty wykład online zatytułowany "W debrach I buczynach – wojenne losy Księdza Stefana Wyszyńskiego na terenie obecnego Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego", który odbędzie się 15 czerwca 2021 r. o godz. 17.00. Wykład poprowadzi Krzysztof Wojciechowski – pracownik Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, znawca Działów Grabowieckich oraz autor przewodnika po szlaku śladami Ks. Wyszyńskiego.

Dostęp do wydarzenia.

17.06.2021 - 20.06.2021

II Festiwal Wschodnich Podróży

Logo festiwalu East estBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na East est - II Festiwal Wschodnich Podróży, który odbędzie się w dniach 18-20 czerwca 2021 r. Gośćmi spotkania będą m.in. Krzysztof Wielicki, Piotr Milewski, Waldemar Tatarczuk i Boniek Falicki. Tematyka wschodnia rozumiana będzie szeroko – to zarówno dalekie rejony Europy i Azji, jak też wschodnia Polska. W programie spotkania z podróżnikami, wystawy, warsztaty, koncerty i wiele innych atrakcji.

Szczegóły na stronie festiwalu http://eastestfestiwal.eu/

Katedra Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa KUL oraz Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na Lubelskie Seminarium Otwarte im. ks. Andrzeja Maryniarczyka SDB. Gościem seminarium będzie prof. Marek Rembierz, który wygłosi referat pt. Stefan Swieżawski: realizm metafizyczny jako pedagogia nadziei.

Seminarium rozpocznie się online w poniedziałek, 21 czerwca 2021 r. o godz. 17.00. Link do spotkania bit.ly/filozofia_otwarte_seminarium_4.

Dodatkowe informacje www.filozofia.kul.pl.